Demo pierwszego zespołu Davida Bowiego odnalezione w koszu

Mężczyzna siedzący na bębnie perkusyjnym

Po 55 latach od stworzenia zostało odnalezione pierwsze demo zespołu The Konrads, w którym debiutował David Bowie.

Gdybyśmy chcieli porównywać nasze nastoletnie osiągnięcia, do osiągnięć młodego Bowiego, raczej wypadlibyśmy, mówiąc delikatnie: słabo. W wieku 17 lat David wypuścił swój pierwszy singiel Liza Jane/Louie Louie Go Home, występując pod nazwą Davie Jones with the King-Bees. Jednak rok wcześniej, w 1963 roku Bowie debiutował w branży muzycznej ze swoim zespołem The Konrads. Mimo że w zespole odgrywał rolę saksofonisty, zgodził się na udzielenie swojego wokalu na demówce zespołu.

Jak donosi The Guardian, Bowie nagrywał demo w studiu RG Jones na żądanie agenta, Erica Eastona, który wówczas opiekował się młodymi Rolling Stonesami. Demo zatytułowane I Never Dreamed miało być przepustką do większej wytwórni, choć finalnie demo zostało odrzucone, a Bowie opuścił zespół, powołując się na artystyczne różnice.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


David Hadfield, perkusista i menadżer grupy, odnalazł ostatnio wspomniane demo, przeglądając różne graty i natrafiając na nagranie w starym chlebaku swojego dziadka. W koszu były także formularze rejestracji, fotografie i szkice promocyjne.

The Konrads wydali dwa single, jeden w 1965 roku, drugi rok później. Oba już bez udziału Bowiego. Odnalezione nagranie jest jedynym studyjnym kawałkiem, gdzie możemy usłyszeć wokal młodego Davida. Taśma zostanie wystawiona na specjalnej aukcji we wrześniu.

Chociaż studyjne nagranie nie jest jeszcze dostępne w sieci, przypominamy Wam singiel I Never Dreamed w wersji, która od kilku lat krąży po sieci.

 

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News