David Lynch przechodzi na filmową emeryturę

Zdjęcie przedstawia twarz mężczyzny

Człowiek, bez którego współczesna kinematografia nie wyglądałaby tak jak teraz. Mistrz kina grozy, absurdu i niedopowiedzenia. Alan Edgar Poe dużego i małego ekranu. Pewnie, że chcielibyśmy podziwiać jego produkcje przez kilka jeszcze dekad. No cóż. Każdy ma prawo na zasłużony odpoczynek.

Wszyscy czekamy na nowy sezon Twin Peaks. Pierwszy jego odcinek wyemitowany będzie na antenie HBO w niedzielę 21 maja. Fani Lyncha zacierają ręce. Pomimo bycia jedną z  najbardziej rozpoznawalnych produkcji, serial ten, nie jest jednak najważniejszym dziełem reżysera. Wystarczy przypomnieć sobie, chociażby, filmy takie jak: Mulholland Drive, Wild at Heart, czy Eraserhead. Tak! Pełnometrażowe produkcje pana Davida to naprawdę kawał dobrej roboty.

Trzy plakaty z filmów Davida Lyncha

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W wypowiedzi dla The Sydney Morning Herald Lynch oświadcza, że produkcje typu tych wymienionych powyżej, to dla niego już przeszłość. Wszystko mocno się zmieniło. Wiele filmów przepada w box office. Filmy zaś, które są kasowe, nie są czymś, czego chciałbym się imać – tłumaczy swoją decyzję reżyser. Pomimo dużego bólu serca – rozumiemy. Dziękujemy za Pana wkład w kino!

https://www.youtube.com/watch?v=khwuhgxjoXU

Tekst: Krzysztof Jędrzejczyk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News