David Lynch otwiera wystawę w Anglii. Na sprzedaż trafi też 100 kopii jednego obrazu z autografem reżysera

Mężczyzna z pączkiem w dłoni

Reżyser, malarz, muzyk, aktor, fotograf – David Lynch, jak nikt inny zasługuje na miano człowieka renesansu. Teraz dorobek Lyncha powiększy o dwumiesięczną wystawę zatytułowaną Lynch at HOME.

Wystawa zostanie otwarta 6 lipca w HOME w Manchesterze podczas Manchester Internation Festival. Wystawa będzie dostępna do 29 września.

Prace Lyncha poruszają między innymi tematykę samotności, marzeń, śmierci, czy erotyki. Na wystawie dostępne będą do kupienia limitowane odbitki obrazu Four (4) Heads Came Out on Wednesday. W oficjalnej informacji, obraz zostało opisany jako: figuralne objawienie z wielorakimi, unoszącymi się, krążącymi głowami, zawodzącymi na samotnym zboczu wzgórza z domem w tle, ziemią i niebem, mieszającym się w burzy lynchiańskiego zagrożenia.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

https://www.instagram.com/p/BzaXgo8HPeG/?utm_source=ig_embed

Wystawa zawierać będzie także niewidziane wcześniej obrazy, rzeźby, fotografie i rysunki. Pojawi się także znacząca część jego filmogafii – począwszy od Eraserhead, przez Elephantman, po Twin Peaks.

Dodatkową atrakcją ma być trzydniowy cykl prowadzony przez Chrystę Bell, na którym będzie można zobaczyć inspirowane Lynchem występy, między innymi wykonane przez Annę Calvi, These New Puritans, czy wiolonczelistę Olivera Coatesa.

Wracając do tematu odbitek obrazu – dostępnych będzie 100 kopii, każda w cenie 425 GBP. Więcej informacji o wystawie znajdziecie tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News