Categories: artdesign

Dangiuz i jego graficzna wizja przyszłości

Dangiuz, to włoski artysta wizualny, którego prace pokazują futurystyczne oblicze świata przyszłości. Naprawdę nazywa się Leopoldo D’Angelo. Poznajcie wykreowany przez niego świat przyszłości.
Dangiuz to jego pseudonim artystyczny. Naprawdę nazywa się Leopoldo D’Angelo i jest włoskim artystą wizualnym. Urodził się w 1995 roku w Turynie. Dangiuz tworzy grafiki cyfrowe 3D posługując się wyłącznie komputerem. Na jego styl artystyczny wpływają filmy science-fiction i cyberpunk, takie jak: Blade Runner, Ghost in the Shell, Altered Carbon. Artysta tworzy futurystyczne krajobrazy, pejzaże miast oraz postacie. Są to przedstawiciele przyszłości. Wyglądają jak ludzie i część z nich to przedstawiciele naszego gatunku, ale znajdziemy też humanoidalne roboty i cyborgi.
Leopoldo rozpoczął swoją zawodową przygodę z twórczością cyfrową w 2018 roku, ale już w szkole średniej rozwijał swój warsztat. Zdobył dyplom „IIS Bodoni-Paravia High School” w Turynie (Włochy) i od tego czasu pracuje jako grafik. Lubię dystopię, technologię i neony. Mam dużo tatuaży i piję dużo kawy – jak mówi o sobie Leopoldo. Słowo „Dangiuz” jest parodią jego nazwiska, i już od gimnazjum przylgnęło do niego i pozostało jako pseudonim artystyczny.

Sztuka nie zna granic. Zwłaszcza dzisiaj gdy wielu artystów działa globalnie, a ich pracownie zmieniły się w biura cyfrowych nomadów. W początkach 20 wieku futuryści pragnęli pokazać świat przyszłości, a wiele z ich fantastycznych na owe czasy wizji stało się naszą dzisiejszą rzeczywistością. Zapamiętajmy wizje, które prezentuje Dangiuz. Być może wzorem wielu futurystów, także jego obrazy staną się w przyszłości pejzażem naszego życia, lub życia przyszłych pokoleń.

Strona Dangiuz: dangiuz.com

Tekst: Redakcja HIRO
Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Móc żyć normalnie – Babak Najafi

W „Szybkim Cashu 2” Babak Najafi w konwencji thrillera brutalnie rozprawia się z naszymi wyobrażeniami…

6 godzin ago

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

2 dni ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

2 dni ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

3 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

4 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

4 dni ago