Categories: muzykawydarzenia

DANGER: piątek z francuską elektroniką w Progresji!

Już 6. października w Progresji jako headliner ósmej edycji festiwalu Warsaw Music Week wystąpi Danger. Dlaczego warto wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu?

Franck Rivoire zaczął posługiwać się w internecie pseudonimem Danger w chwili kiedy utworzył swoje konto na platformie Myspace, uważając, że dzięki tak popularnemu słowu wielu ludzi odkryje jego muzykę. Ten PR-owy zmysł zawdzięcza także swojej drugiej profesji, czyli grafice komputerowej, którą zajmował się zanim pochłonęła do muzyka.

W 2007 roku single artysty posługującego się pseudonimem Danger zaczęły wychodzić na światło dzienne dzięki wydawnictwu Ekler’o’shock. Jego pierwsze utwory zawierały między innymi eksperymenty związane z miksowaniem muzyki z pojedynczymi sylabami artykułowanymi przez samego artystę. W czerwcu 2014 roku w paryskim klubie Nouveau Casino, Danger zaprezentował swój projekt SUNSET.

Na kolejne produkcje trzeba było poczekać dwa lata. Również w czerwcu 2016 roku artysta opublikował kawałek 6:24. Był on jednym z pięciu jego autorstwa, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej gry Furi. W listopadzie tego samego roku z okazji dziesiątej rocznicy działalności na rynku muzycznym Danger ogłosił nowy album 太鼓 (taiko).

Ten album jest swoistą hybrydą wschodniej i zachodniej muzyki, poczynając od retro z lat 80-tych po wpływy współczesne – opisuje swoje najnowsze dzieło Danger.

Koncert Danger zostanie poprzedzony supportem Moosaka i Avtomatu. Start o godzinie 19:00 w warszawskim klubie Progresja. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago