Damien Hirst zaprojektował najdroższy pokój hotelowy na świecie

Dwa rekiny

Gdy szukamy noclegu na wypoczynek, nie ukrywajmy — najczęściej używamy opcji: sortuj od najniższych cen. W tym wypadku pokój zaprojektowany przez Damiena Hirsta znalazłby się na samym końcu naszych wyników wyszukiwania.

Las Vegas, Palms Casino Resort. To właśnie tam znajdziecie najdroższy pokój hotelowy na świecie. Damien Hirst co prawda ma już swój wkład w to miejsce jak przykładowo 18-metrowa rzeźba Demon With Bowl, znajdująca się w centrum basenu na terenie hotelowego kompleksu.

Teraz jednak artysta poszedł o krok dalej. Pokój został nazwany Empathy Suite, a noc w nim kosztuje… 100 tysięcy dolarów. I powiemy, że to wcale nie jest wygórowana cena, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie walory pokoju.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W apartamencie zaprojektowanym przez Hirsta znajdziecie sześć jego oryginalnych obrazów, własnoręcznie zaprojektowane przez artystę meble, czy bar. Pokój może pomieścić 52 osoby, na tarasie znajdziecie jacuzzi, a także dwa gabinety masażu. Poza obrazami Hirsta pokój został udekorowany także dziełami Warhola, Prince’a, czy Basquita.

W sumie… skoro w pokoju można pomieścić 52 osoby (bez gwarancji miejsca do spania, ale wciąż), to gdyby podzielić kwotę za jedną noc na wszystkie osoby, wyszłoby raptem 1923 dolary na głowę. Kto składa się z nami i pakuje walizki do Las Vegas?

Pokój dzienny z kanapą i podwieszanym łóżkiem Sypialnia z dużym łóżkiem

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News