Damian Lazarus: nowa kompilacja i koncert na Smolnej ?

Mężczyzna ubrany w kolorową kurtkę patrzący w bok

Damian Lazarus – wielki mag sceny klubowej, – określony przez DJ Mag jako grający najlepsze undergroundowe płyty na świecie szykuje nowe wydawnictwo. Premierę swojej najnowszej kompilacji Spirits będzie świętować w trzech wybranych miastach w Europie. Obok Berlina i Londynu znalazła się Warszawa, gdzie zagra w sobotę 18 listopada.

Londyńczyk zaczynał jako DJ już wieku 14 lat, a dziś jest jedną z kluczowych postaci na rynku. Jako DJ ugruntował swoją pozycję będąc przez blisko 10 lat rezydentem klubu DC10 na Ibizie.

Jest również znany z zamiłowania do występów w nieszablonowych lokalizacjach: grał w dżungli, w autobusie na pustyni Nevada czy w ruinach Majów w Meksyku. Poza własną karierą stoi też za sukcesami innych. Jako szef kultowej wytwórni Crosstown Rebel wypromował m.in. Jamie Jonesa, Art Department czy Maceo Plex. To on wydał również wielki hit Sunglasess At Night Tigi. Polscy fani znają go szczególnie ze świetnych występów podczas płockiego Audioriver – Lazarus jest nieoficjalnym rezydentem trzeciego dnia festiwalu, a jego set co roku wymieniany jest jako jeden z najmocniejszych punktów w programie wydarzenia.

WYWIAD Z AUDIOJACK: Fani? Fanów ma Justin Bieber, my mamy coś innego 

Nowe wydawnictwo Lazarusa pt. Spirits to kompilacja składająca się z 11 utworów – wśród nich znajdują się produkcje autorstwa takich artystów jak Nico Stojan czy Rowee. Na kompilacji wokalnie udzielił się również Jan Blomqvist. Wydawnictwo promować będą trzy wydarzenia sygnowane marką Crosstown Rebels.

Warszawa i klub Smolna znalazły się w prestiżowym gronie obok Londynu i berlińskiego Watergate. Naszą stolicę Damian Lazarus odwiedzi już 18 listopada, ale to nie wszystko, ponieważ zabierze on ze sobą kilku z najmocniejszych artystów, którzy współtworzyli wydawnictwo: Audiojack, Siopis, dubspeeka i Magit Cacoon. Więcej informacji o koncercie znajdziecie TUTAJ.

Plakat promujący imprezę na Smolnej

Zdjęcia wyróżniające: Liaise
Tekst: Karol Smoliński

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News