Dam Funk, The Gaslamp Killer i Nosaj Thing. Startuje World Wide Warsaw

World Wide Warsaw to nowa jakość na festiwalowej mapie Warszawy. Headlinerami pierwszej edycji na początku 2015 roku byli Mount Kimbie, Rustie, Onra i Vitalic, a całość uzupełniła konferencja europejskiej branży muzycznej. W 2016 WWW wraca z jeszcze większym rozmachem, co zapowiada cykl trzech before’ów, na których zagrają Dam Funk z zespołem, długo wyczekiwany w stolicy Gaslamp Killer oraz Nosaj Thing w ramach europejskiej trasy koncertowej.

DAM FUNK LIVE BAND – 14.10.2015

https://www.facebook.com/events/1115774575116909/

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Po raz pierwszy od połowy dekady do Warszawy przyjedzie Dam Funk w pełnym koncertowym składzie. Muzyk pojawi się w stolicy promując pierwszą od 6 lat solową płytę zatytułowaną “Invite The Light”.

Od kiedy pierwszy raz usłyszał o nim świat Dam Funk stał się jednym z najważniejszych aktualnych twórców funku. Przez kilkanaście lat kariery współpracował z legendami amerykańskiego g-funku, nauczał rzesze młodych fanów i pokazywał, że muzyka z duszą nigdy nie będzie miała problemów z tym aby stać się szalenie popularną.

Chociaż produkował już od najmłodszych lat debiut DAM’a przypadł na 2008 rok, kiedy został odkryty przez założyciela Stones Throw Peanut Butter Wolfa. Od momentu gdy zremiksował swój pierwszy utwór dla wytwórni w ciągu kilkunastu miesięcy do sprzedaży trafiło niemalże 10 winyli zawsze sygnowanych logiem SW. Przez następnie 5 lat Dam Funk umacniał swoją pozycję jako ambasador funku, ale do mainstreamu trafił dzięki wspólnie nagranej płycie ze Snoop Doggiem. Na początku grudnia 2013 roku do sprzedaży trafił album zatytułowany “7 Days Of Funk” pierwszy od dwóch dekad płyta Snoopa wyprodukowana przez jednego tylko producenta. Wydawnictwo zebrało świetne recenzje otwierając uszy milionów fanów Snoopa na nowy, prawdziwy funk.

W tym roku do sprzedaży trafi pierwszy od 6 lat solowy album muzyka, na którym oprócz genialnych funkowych brzmień nie mogło zabraknąć interesujący gości. Na wydanej w SW płycie usłyszymy m.in. wspomnianego Snoopa, Q-Tipa czy Ariela Pinka i chociaż ta trójka nie pojawi się w stolicy wystarczy Dam Funk i jego zespół, aby zachwycić wszystkich miłośników prawdziwego funku.

THE GASLAMP KILLER – 23.10.2015

https://www.facebook.com/events/1640187672888085/

Gaslamp Killer jest legendą. Jeśli ktoś myśli o najbardziej rozpoznawalnym dj-u undergroundowej elektroniki ze Stanów to właśnie William Benjamin Bensnussen jest jego pierwszym wyborem.

Jego kariera na poważnie zaczęła się w 2003 roku – wtedy to, już jako uznany didżej kalifornijskiego Low End Theory, wydał swoją pierwszy mixtape zatytułowany po prostu Gaslamp Killers. Od tego czasu dał się poznać jako jeden z najbardziej żywiołowych i eklektycznych przedstawicieli elektroniki z USA. Jego występy na żywo to mieszanka chaosu i szaleństwa miękko opatulona głębokim basem. Gaslamp pod koniec pierwszej dekady XXI wieku zadebiutował również jako producent wydając m.in. w labelu kumpla Flying Lotusa – Brainfeederze. Występ Killera w ramach World Wide Warsaw będzie jego debiutem w stolicy. Artysta pojawi się w Polsce w ramach promocji swojego pierwszego live’owego wydawnictwa, którego sam jest wydawcą. Jednak w Miłości możemy się spodziewać starego dobrego szaleńczego dja seta, który jest specjalnością Gaslampa.

Gaslamp Killer wystąpi w klimatycznych podziemiach kamienicy Miłości na Kredytowej 9, czyli w przestrzeni na co dzień niedostępnej.

12037871_10153604656016346_321274019_o

NOSAJ THING – 14.11.2015

https://www.facebook.com/events/162992294041721/

Jeśli na jakimkolwiek elektronicznym festiwalu w Polsce padało pytanie “Kogo chcielibyśmy zobaczyć na najbliższej odsłonie naszego wydarzenia?” można było być pewnym że w czołówce najpopularniejszych odpowiedzi znajdzie się Nosaj Thing.

Pochodzący z Los Angeles producent jest jednym z pierwszych elektronicznych muzyków, o których umiejętnościach dowiedzieliśmy poprzez social media. Jego produkcje właśnie w ten sposób zostały odkryte przez takich muzyków jak Flying Lotus, Daedelus czy Daddy Kev. Zainteresowanie światem bliskim Low End Theory zaowocowało debiutanckim releasem “Views/Octopus EP”, a jeden z utworów zainspirował Kida Cudiego do swotrzenia albumu “Man on The Moon”. Od tego czasu Nosaj dał się poznać nie tylko, jako wyjątkowy producent, ale też jako świetny live-actowiec. Każdy z jego trzech albumów zyskiwał poklask zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Jego ostatnie wydawnictwo “Fated” trafiło do nas w maju tego roku i to właśnie w ramach jego promocji muzyk pojawi się po raz pierwszy w Warszawie.

Ostatni raz w Polsce Jason Chung występował jeszcze przed premierą drugiego albumu w 2011 roku. Wiele się zmieniło od tamtej wizyty dlatego nie można przegapić jednego z najciekawszych live’owych wystepów jesieni. Koncert odbędzie się w specjalnie do tego celu zaaranżowanej przestrzeni Ogrodu Zimowego Miłość Kredytowa 9 z ogrzewaniem, zadaszeniem oraz specjalną multimedialną dekoracją.

Informacje oraz bilety: http://lp.goingapp.pl/world-wide-warsaw-1

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News