D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata
Kadr z filmu „Hokus Pokus 2”, źródło: disneyplus.com

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo – The Ultimate Disney Fan Event, czyli wyjątkowa impreza dla wszystkich miłośników produkcji disney’owskich. Podczas tegorocznych targów wytwórnia ogłosiła tytuły nadchodzących animacji oraz filmów live-action na najbliższe dwa lata! Wszystkie informacje o nowych projektach wraz z datami premier, obsadą i krótkim opisem znajdziecie poniżej.

„Hokus Pokus 2” reż. Adam Shankman

Premiera: 30 września 2022 (Disney+)

Po 29 latach od wydarzeń z „Hokus Pokus” trzy młode dziewczyny przypadkiem zapalają świecę z czarnym płomieniem i wskrzeszają siedemnastowieczne siostry Sanderson, które zostały stracone za uprawianie czarów oraz morderstwa dzieci. Licealistki muszą wymyślić sposób, jak powstrzymać drapieżne czarownice przed wywoływaniem spustoszenia w Salem przed północą w noc Halloween.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W rolach głównych: Sarah Jessica Parker, Bette Midler, Kathy Najimy, Doug Jones, Whitney Peak, Lilia Buckingham oraz Belissa Escobedo.

„Rozczarowana” reż.  Adam Shankman

Premiera: 24 listopada 2022 (Disney+)

Kontynuacja „Zaczarowanej” z 2007 roku – dziesięć lat po odnalezieniu swojego księcia z bajki Giselle jest szczęśliwą mamą, jednak zaczyna kwestionować czar panującej wokół sielanki. W filmie ponownie wystąpią: Amy Adams, Patrick Dempsey i James Marsden. Podczas D23 Expo zaprezentowano oficjalny zwiastun.

„Dziennik cwaniaczka: Rodrick rządzi!” reż. Swinton Scott

Premiera: 2 grudnia 2022 (Disney+)

Ekranizacja drugiej książeczki z serii „Dziennik cwaniaczka” autorstwa Jeffa Kinney’a – W nowym roku szkolnym Greg bezustannie staje się ofiarą żartów starszego brata. W końcu rodzice zmuszają ich, aby zaczęli się dogadywać. Czy uda im się zakopać topór wojenny?

Głosów użyczą m. in. Brady Noon, Ethan William Childress, Hunter Dillon, Edward Asner, Erica Cerra, Chris Diamanthopoulos i Gracen Newton.

„Między nami żywiołami” reż. Peter Sohn

Premiera: 16 czerwca 2023

Druga pełnometrażowa animacja twórcy „Dobrego dinozaura” z 2015 roku. Inspiracją do napisania było dzieciństwo reżysera, który dorastał w Nowym Jorku. „Między nami żywiołami” będzie historią o miłości Ember (Leah Lewis), dziewczyny z ognia, i Wade’a (Mamoudou Athie), chłopaka z wody. Akcja rozegra się w mieście zamieszkałym przez istoty stworzone z ognia, wody, ziemi i powietrza. Na panelu D23 Expo zaprezentowano plakat i kadr z animacji.

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata
„Między nami żywiołami”

„Nawiedzony dwór” reż. Justin Simien

Premiera: 11 sierpnia 2023

Remake „Nawiedzonego dworu” z 2003 roku. Bohaterką filmu będzie Gabbie, samotna matka, która chcąc zacząć nowe życie, kupuje posiadłość w Nowym Orleanie. Kiedy odkrywa, że dom jest nawiedzony, zatrudnia ekipę składającą się z przewodnika wycieczek po nawiedzonych miejscach, medium, księdza i historyka. Mają oni przeprowadzić egzorcyzmy i uwolnić dom od złych duchów.

W filmie wystąpią: Rosario Dawson, LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Danny DeVito, Winona Ryder, Jared Leto i Jamie Lee Curtis.

„Życzenie” reż. Chris Buck i Fawn Veerasunthorn

Premiera: 22 listopada 2023

Bohaterką animacji będzie 17-letnia Asha, która jako jedyna widzi w swoim królestwie mrok. Zdesperowana dziewczyna zwraca się o pomoc do gwiazd. W odpowiedzi jedna z nich spada, by towarzyszyć jej w czekającej ją podróży. Głosu głównej bohaterce użyczy Ariana DeBose, a koziołkowi Valentino Alan Tudyk. Na D23 Expo zaprezentowano logo i kadr z animacji.

„Peter Pan & Wendy” reż. David Lowery

Premiera: 2023 (Disney +)

Piotruś Pan z opowieści J. M. Barriego powraca w wersji aktorskiej. Do Nibylandii widzów zabierze twórca filmu „Mój przyjaciel smok” z 2016 roku. W rolach głównych: Alexander Molony, Ever Anderson, Joshua Pickering, Jacobi Jupe, Yara Shahidi, Jude Law i Jim Gaffigan. Podczas D23 Expo przedstawiono pierwszy plakat.

https://www.instagram.com/p/CiTpGmWsxwE/
Plakat „Peter Pan & Wendy”

„Elio” reż. Adrian Molina i Mary Alice Drumm

Premiera: 1 marca 2024

Nowa animacja twórców oscarowego „Coco”. Chłopiec o imieniu Elio (Yonas Kibreab) przypadkowo dociera do odległej galaktyki, gdzie omyłkowo zostaje wzięty za miedzygalaktycznego ambasadora Ziemi. W czasie D23 Expo zaprezentowano kadr z animacji.

„Snow White” reż. Marc Webb

Premiera: 22 marca 2024

Adaptacja live-action animacji „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” z 1937 roku. Gwiazdami aktorskiej wersji są Rachel Zegler i Gal Gadot.

„W głowie się nie mieści 2” reż. Pete Docter i Kelsey Mann

Premiera: 14 czerwca 2024

Kontynuacja animacji z 2015 roku nagrodzonej Oscarem. W tej części nastoletnia Riley będzie musiała zmierzyć się z nowymi emocjami. Głosów ponownie użyczą: Amy Poehler, Phyllis Smith, Bill Hader, Lewis Black i Mindy Kaling.

„Mufasa: Lion King” reż. Barry Jenkins

Premiera: 5 lipca 2024

Prequel „Króla Lwa” z 2019 roku. Simba, który został królem Lwiej Ziemi, jest zdeterminowany, aby potomek poszedł w jego ślady. W fabule wspominane będzie pochodzenie Mufasy. Bohaterowie przemówią głosami: Billy’ego Eichnera, Setha Rogena, Aarona Pierre’a oraz Kelvina Harrisona Jr.

Tekst: M. M.

Zobacz także: Ktoś postanowił porównać sceny z „Króla Lwa” z 1994 roku i nowego trailera live-action

Ktoś postanowił porównać sceny z „Króla Lwa” z 1994 roku i nowego trailera live-action

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News