Czy wyobrażacie sobie duże miasto bez billboardów?

Gif przesdstawia dużą ulicę w Tokio z mnóstwem świateł i bez.

Kiedy myślimy Tokio, od razu w naszej głowie pojawia się obraz wielkiej metropolii, pełnej żarzących się neonów i reklam. A czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby to miasto bez tych wszystkich świateł?  

Francuski artysta Nicolas Damiens postanowił stworzyć serię GIF’ów przedstawiających te same miejsca w Tokio z reklamami i bez. Różnica jest diametralna. Gdyby pozbyć się wszelkich sloganów, napisów i reklam, miasto wyglądałoby jak wymarłe.

Czy wolelibyście miasta w takim nagim wydaniu? Wydaje się, że w przypadku stolicy Japonii, ulice wypełnione neonami i billboardami podkreślają charakter tego miejsca i są jego fundamentalną częścią.

Gif przedstawiający na jednym zdjęciu mnóstwo wieżowców pełnych reklam, zaś na drugim zdjęciu są te same wieżowce ale bez reklam. Gif przedstawia tłum ludzi na ullicy, w tle widzimy wysokie budynki z billboardami, a po chwili na drugim zdjęciu ta sama sceneria zaś bez billboardów. Gif przedstawia witrynę sklepową mnóstwem reklam i świateł oraz bez niczego. Gif przedstawia budynek z trzema wielkimi billbordami - raz z nimi, raz bez nich. Gif przedstawia ulicę w Tokio pełną neonów, a po chwili jest ona ciemna bez neonów. Gif przedstawia ulicę w Tokio pełną neonów i billboardów oraz bez nich. Gif przedstawia witryny sklepowe z neonami i reklamami oraz te same witryny bez żadnych świateł. Gif przesdstawia dużą ulicę w Tokio z mnóstwem świateł i bez.

Tekst: Julia Gugniewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News