Czy Ty też korzystasz z paczkomatów?

Czy wiesz, że ponad 70% użytkowników sieci, realizuje regularnie, czyli przynajmniej raz w miesiącu zakupy online? Okazuje się również, że blisko 63% tych osób chociaż raz odebrało paczkę z paczkomatu, a praktycznie każdy wie, jak go obsługiwać. Nie ma wątpliwości, że rynek usług kurierskich przechodzi prawdziwą rewolucję.

Jak działa paczkomat?

Okazuje się, że działanie paczkomatu jest w pełni komfortowe, ale przede wszystkim pozwala na wysyłanie i odbieranie paczek sprawnie i w krótkim czasie. Na terenie Polski działa już ponad 11 000 paczkomatów. Dla porównania podamy, że placówek Poczty Polskiej jest tylko nieco ponad 4000. Cieszy też fakt, że powstają kolejne paczkomaty, nie tylko w tych największych metropoliach, ale i w mniejszych miejscowościach. To spore ułatwienie, a więcej informacji można znaleźć na https://www.fastpost.pl/pomoc/informacja/firmy-kurierskie/249.


Warto przytoczyć działanie paczkomatów, by przekonać się o dobrodziejstwach z jego korzystania. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że korzystanie z opcji paczkomatu jest łatwe, szybkie i przyjemne, pozwala też na wysyłkę i odbiór paczki w sposób bezkontaktowy.

Wystarczy wybrać paczkomat znajdujący się najbliżej miejsca aktualnego przebywania, włożyć paczkę do odpowiedniej skrytki i tyle. Odbiór jest tak samo prosty, bo nadana paczka posiada indywidualny kod. Ten wystarczy wpisać w panelu elektronicznym paczkomatu, by dana skrytka z przesyłką się otworzyła. Na odbiór przesyłki odbiorca ma 48 godzin, może to zrobić w dowolnym czasie, w dzień i w nocy, bez konieczności oczekiwania w domu na kuriera. Warto przy tym zauważyć, że opcja korzystania z paczkomatu jest tańsza od standardowego przekazu kurierem oraz od wysyłki paczki Pocztą Polską.

Paczkomaty w czasie pandemii koronawirusa

Nie da się ukryć, że branża kurierska przeżyła w ostatnim czasie ogromny rozwój, a niemały wpływ miała na to panująca nadal pandemia koronawirusa. Rządowe obostrzenia sprawiły, że liczne punkty handlowe i usługowe zostały zamknięte, więc konsumenci zaczęli masowo korzystać z zasobów branży e-commerce. Zakupy w sieci stały się już standardem i chęć ich wykonywania potwierdza większość użytkowników internetu. To oni przyznają, że będą regularnie kupować online również po całkowitym wygaśnięciu pandemii.

Sektor usług kurierskich jest w sumie jednym z nielicznych, który na pandemii skorzystał i generuje ogromne zyski. Zakupy robione w sieci muszą być przecież jakoś dostarczane. Wiele firm kurierskich zaczęło oferować przesyłki w systemie pracy bezkontaktowym, natomiast to paczkomaty zrobiły największą furorę.

Jak wspominaliśmy, to one są najtańsze, dają swobodę w zakresie wysyłania i odbioru paczek, a w czasie rozprzestrzeniania się COVID-19 paczkomat umożliwia zarządzanie przesyłkami w sposób całkowicie bezkontaktowy.

Każdego dnia na terenie naszego kraju przybywa paczkomatów. Przybywa też osób, które deklarują chęć korzystania z opcji, jaką dają te urządzenia. Wydaje się, że standardowe przesyłki odejdą już niedługo do lamusa. Czas zrobić miejsce na innowacyjne rozwiązania i nowoczesną technologię.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News