Czy tak będzie wyglądało centrum Warszawy? Powstał projekt Parku Centralnego

Wizualizacja przedstawiająca centrum Warszawy

Czy przechadzając się rozgrzanym słońcem centrum Warszawy, nie pomyśleliście kiedyś, że przydałoby się więcej zieleni w tej okolicy? Właśnie światło dzienne ujrzał projekt, który podbił nasze serca!

Warszawski Park Centralny – tak nazywa się idea, która być może dzięki nam wszystkim, wkrótce zostanie wprowadzona w życie. Jego proponowane przez pomysłodawców umiejscowienie to teren dookoła Pałacu Kultury i Nauki, który aktualnie poza kilkoma krzakami pełni głównie rolę wszelakich parkingów.

Park Centralny byłby nie tylko nową atrakcją turystyczną dla przybywających do Stolicy – bez konieczności gubienia się w poszukiwaniu Łazienek Królewskich, ale byłby przede wszystkich 20 hektarami terenów zielonych, miejscem rekreacji i wypoczynku, które dawałoby chłód latem i czyste powietrze jesienią i zimą.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Idea stworzenia Warszawskiego Parku Centralnego zdążyła już zdobyć szerokie poparcie mieszkańców stolicy. Marzenie o zielonym sercu miasta może stać się rzeczywistością! Zbliżające się wybory samorządowe to okazja do poważnej debaty nad przyszłością Warszawy. Warszawa może być zielona i przyjazna wszystkim mieszkańcom naszego miasta.

Autorami wizualizacji jest dwoje młodych architektów: Partycja Stołtny i Michał Sapko.

Jak możecie stać się częścią tego projektu? Wchodząc na stronę parkcentralny.pl i podpisując petycję! My podpisujemy się obiema rękami i mamy nadzieję, że już wkrótce zielone serce zacznie bić w centrum Warszawy!

Wizualizacja przedstawiająca centrum Warszawy

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News