Czy świat emoji stanie się strefą wolną od broni?

Ikony emoji przedstawiające broń, wodę i usmiechniętą buźkę

Na platformach i urządzeniach, oprogramowaniach i aplikacjach – klawiatura emoji jest strefą wolną od broni. Z małymi (chociaż nie tak małymi) wyjątkami…

W XXI wieku przemiany światopoglądowe odzwierciedlają się także w wirtualnym świecie. Kolor skóry, orientacje seksualne, niepełnosprawność. Media społecznościowe i oprogramowania wprowadzają coraz więcej rozwiązań do przedstawienia osób w różnorodnych sytuacjach. Teraz nadszedł czas na walkę z bronią!

Apple, Samsung, Twitter i WhatsApp zastąpili graficzne wizerunki broni zabawkowymi pistoletami na wodę. Ostatnio Google wprowadził aktualizację Androida dla klawiatury emoji, która w taki sam sposób zastępuje emoji pistoletu zabawkową wersją. Kolejne, już zapowiedziane zmiany, czekają Facebooka.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Różne rodzaje emoji z bronia

Pozostaje jeszcze jeden ważny gracz, który nadal nie zmienił wizerunku ikonki. Mowa o firmie Microsoft. Co ciekawe, technologiczny gigant początkowo jako pistolet posiadał ikonkę przedstawiającą kosmiczną broń, jednak od 2016 roku emoji wygląda jak normalny pistolet.

Różne rodzaje emoji z bronia

Pozbawienie emoji wizerunku broni może wydawać się trywialnym posunięciem w walce z przemocą z jej użyciem. Należy jednak pamiętać, że w XXI wieku to słowa i obrazy w głównej mierze wpływają na sposób, w jaki myślimy i działamy w świecie, dlatego wyjęcie broni z naszego wizualnego leksykonu może być skuteczniejszym aktem, niż się wydaje.

Małe zmiany mogą przynieść wielki efekt.

Tekst: Honorata Kostro

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News