Czy Salvador Dali zajmował się projektowaniem butów?

Buty przypominające łąbędzia

Surrealistyczne koncepcje na miarę Salvadora Dali. Jednak to nie mistrz surrealizmu jest autorem tego niecodziennego projektu. Odpowiedzialny za te przedziwne modele obuwia jest Costa Magarakis, izraelski rzeźbiarz.

Costa Magarakis to artysta żyjący na co dzień w Tel-Avivie. Specjalizuje się głównie w rzeźbiarstwie. Inspiracji szuka w rzeczach wywołujących wspomnienia z dzieciństwa. Sięga do starych książek z młodzieńczych lat, które kiedyś bawiły go opowieściami o krainie czarów, a teraz są impulsem do tworzenia.

Podobnie było w tym przypadku. Zaprojektował buty z dziwacznymi, finezyjnymi i groteskowymi detalami. Obcasy urozmaicone dziobem flaminga, trupią czaszką, budzące kojarzenia z wodnymi potworami, czy buty na wysokim koturnie w którym uwięziony jest ptak i wiele innych dzieł, które można śmiało określić surrealistycznymi. Efekt, który otrzymał, z pewnością budzi mieszane uczucia. Dodamy, że nie są to modele użytkowe, więc nie poświęcicie tygodnia na czekanie po nie w kolejce. Jednak takiej kolekcji nie powstydziłby się sam Salvador Dali.

Rzeźba przypominająca but na wysokim obcasie w kształcie flaminga Rzeżba brązowego buta, którego obcas znajduję się na dwóch kółkach. Od śródstopia do palców odchodzą krętacze skorpiona. Dziwna rzebą przypominająca but z mackami przy podeszwie zawinietym do góry długim czubkiem Rzeźba przypominająca odwrócony but z domem leżącym pomiędzy obcasem a cholewką Rzeźba przypominająca but, który zamiast podeszwy ma surrealistyczne koła Rzeźba przypominająca but na wyższym od obcasa koturnie. Na dole koturna stoją małe ludziki Buty przypominające łąbędzia Rzeźba przypominająca but na koturnie, w koturnie zamontowana została klatka ze sztucznym ptakiem

Tekst: Jakub Paciorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News