Czy Salvador Dalí jednak pozostawił po sobie potomstwo?

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające Salvadora Dalego z profilu z głową nosorożca

Sąd w Madrycie zadecydował o ekshumacji wybitnego surrealisty, Salvadora Dalego. Wieczny spokój malarza postanowiono przerwać, by zdobyć dowody w procesie o ustalenie ojcostwa, jakiego domaga się Pilar Abel.

61-letnia hiszpańska tarocistka podaje się za córkę wybitnego artysty. Według niej Dalí miał mieć sekretny romans z jej matką, pokojówką, w 1955 roku. Do tej pory uważano, że malarz nie pozostawił po sobie dzieci – jego związek z ukochaną Galą nie przyniósł potomków.

Pilar Abel już od dawna walczy o uznanie jej za córkę surrealisty. Poprzedni test na ojcostwo wykonano w 2007 roku przy użyciu pozostałości skóry i włosów, nie przyniósł jednak ostatecznych rezultatów. Według niej samej Abel to Salvador Dalí bez wąsów, jednak samo fizyczne podobieństwo nie wystarczy sądowi.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zdjęcie przedstawiające Salvadora Dalego i koty w dynamicznej kompozycji

Choć kobieta twierdzi, że jej intencje są szczere i podyktowane chęcią wiedzy na temat swojej przeszłości, domaga się powszechnego uznania ją za córkę artysty. Dorobek Salvadora Dalego jest wart setki milionów dolarów, do których kobieta miałaby dostęp po przychylnym wyroku sądu.

Salvador Dalí zmarł w 1989 roku z powodu niewydolności serca. Jest pochowany w krypcie muzeum własnego imienia w rodzinnym mieście Figueres w Katalonii. Był jednym z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych artystów współczesnego świata.

Tekst: Katarzyna Irmina Stępniak

Czytaj również: Salvador Dali wziął udział w sesji dla magazynu Playboy?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News