Czy poznałeś już swego doppelgänger?

Chłopak wyglądający jak Van Gogh i portret Van Gogha

Podobno każdy z nas ma gdzieś na świecie swojego bliźniaka lub co najmniej jednego sobowtóra. Projekt Twin Strangers pomaga odnaleźć ludziom ich niemal identyczne klony. Wszystko zaczęło się od trójki przyjaciół z Irlandii, którzy podjęli wyzwanie i przy pomocy potęgi, jaką jest internet, postanowili odszukać swoich doppelgängers.

Troje studentów, zamieszkujących Dublin – Niamh, Harry i Terence, dali sobie jeden miesiąc na wypełnienie wyzwania znalezienia swoich sobowtórów. Bezkompromisową zwyciężczynią okazała się Niamh, która spotkała niesamowicie podobną do siebie Karen. Social media po raz kolejny udowadnia nam swoją moc, kontaktując ze sobą osoby pochodzące z odległych miejsc.

Dziewczyny nie są ze sobą spokrewnione. Po wystylizowaniu ich włosów oraz dodaniu makijażu, wyglądają prawie identycznie. Niamh przyznaje, iż w trakcie spotkania obie czuły się dość dziwnie patrząc na siebie. Jednak niespodziewane i niesamowite było odnalezienie jeszcze jednej, mieszkającej na dodatek we Włoszech, doppelgänger. I temu spotkaniu towarzyszyło wiele emocji oraz łez. Co więcej, Luisa i Niamh wykonują podobne gesty, bawią się włosami w ten sam sposób czy marszczą nos. Czy poza wyglądem fizycznym możliwe jest, by nieświadomie naśladować także i zachowanie?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To nie pierwszy raz, gdy zafascynowano się ową kwestią. Fotograf Francois Brunelle uwiecznił na zdjęciach około dwieście par osób, które znalazły swoich doppelgänger. Projekt o nazwie „I’m not a look-alike!” przedstawia czarno-białe fotografie, które  przywodzą na myśl lustrzane odbicie albo rozdzielenie przy porodzie.

3Internet pełen jest zdjęć przedstawiających doppelängers słynnych postaci takich jak Barack Obama, Justin Timberlake, Ellen Degeneres, Bruce Willis czy Leonrado di Caprio.  Ich podobieństwo jest uderzające.

Niamh i jej przyjaciele na stronie www.twinstrangers.com pomagają znaleźć ludziom z całego świata ich nieznajomych bliźniaków, a projekt nabiera coraz większego obrotu. Może i ty masz na świecie osobę przeraźliwie do ciebie podobną?

Tekst: Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News