Czy potrzebujesz modowego detoksu?

Dziewczyna w okularach Moschino i z torebką

Opętana modą dziewczyna nie zna różnicy między pragnieniem a potrzebą. Kiedy czegoś chce, po prostu musi to mieć. Jak najszybciej. Teraz. Natychmiast! I koszty, rzecz jasna, nie grają roli – przecież wyciąg z karty przyjdzie dopiero za miesiąc.

Funkcjonuje w surrealistycznym świecie na pograniczu rzeczywistości i Instagramu, który przepuszcza przez upiększające filtry, zastanawiając się nad kilkoma fundamentalnymi kwestiami: Dlaczego nie jestem na liście gości pokazu Chanel? Czemu numer telefonu Kate Moss nie jest na mojej liście szybkiego wybierania? Z jakiego powodu jeszcze nie dostałam giftów od Fendi? Co bym założyła na randkę z Mariano Di Vaio, kiedy ten wreszcie zaprosi mnie do Mediolanu? Ostatecznie życie przecieka jej przez palce w oczekiwaniu na realizację marzeń.

A teraz kilka pytań:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#1 Nigdy nie masz w co się ubrać, a pytanie “Co zakładasz?” masz właściwie zaprogramowane w telefonie do szybkiej wysyłki koleżankom. Nie zniosłabyś sytuacji, w której ktoś wygląda lepiej od Ciebie oraz po prostu lubisz, kiedy Ty i Twoja świta jesteście stylistycznie dopasowane.

TAK / NIE

#2 Korzystasz z każdej okazji do przejrzenia się. Idąc ulicą zerkasz w witryny i szyby samochodów, a chodząc po sklepach oceniasz swój look w jednym z wielu dostępnych luster. Lubisz cały czas utwierdzać się w przekonaniu, że naprawdę wyglądasz najlepiej w okolicy.

TAK / NIE

#3 Jesteś mistrzynią selfie. Do perfekcji opanowałaś korzystne dla siebie światło, miny i ustawienia. Wiesz też doskonale, że nic tak dobrze nie działa na skórę jak instagramowy filtr Sierra – na zdjęciach sprawdza się nawet lepiej niż kosztowny podkład. I namiętnie stosuje go Anja Rubik!

TAK / NIE

#4 Traktujesz kubek z kawą na wynos tak samo jak każde inne akcesorium. Bo skoro coś trzymasz w dłoni, to jest to tymczasowym dodatkiem. Nigdy nie zaryzykowałabyś publicznego pokazania się z sokiem w plastikowej butelce z brzydką etykietką. Na samą myśl robi Ci się słabo!

TAK / NIE

#5 A jeśli nie kubek ze Starbucksa, to może chociaż dziecko? W pewnym momencie zaczęłaś reagować na maluchy jak na nową torebkę – chciałaś potrzymać, przejrzeć się w lustrze i oczywiście zrobić zdjęcie. Szykowny niemowlaczek i jego spektakularne akcesoria nieraz dopełniły Twojej stylizacji!

TAK / NIE

#6 Bez złotego zegarka czujesz się jak bez ręki. Godzinę i tak sprawdzasz wyłącznie na telefonie, ale jeśli zdarzy ci się zapomnieć rano o czasomierzu albo musisz na 2 godziny oddać go do zegarmistrza, dzień uważasz za modowo zmarnowany.

TAK /NIE

#7 Masz wieczny problem z decyzyjnością w sprawach zakupów – który kolor, który rozmiar, który model… Ostatecznie zazwyczaj dochodzisz do wniosku, że jesteś tego warta i kupujesz wszystko. Z wyrzutami sumienia bijesz się przez najwyżej 2 dni.

TAK / NIE

#8 Jesteś jedyną znaną sobie osobą, której żółta litera M na czerwonym tle w pierwszej kolejności kojarzy się z Moschino, a dopiero później z McDonald’s. Happy Meal mogłabyś natomiast zamówić tylko wówczas, gdyby dodatkiem do hamburgera była miniaturowa wersja Karla Lagerfelda.

TAK / NIE

#9 Jeśli zapraszasz do siebie gości, pomysłów na menu szukasz na Pinterest. Ostatecznie podajesz coś, co będzie dobrze wyglądało na zdjęciach, np. lodowe kanapki. Wszyscy wyjdą głodni, ale z mnóstwem dodatkowych serduszek na Instagramie.

TAK / NIE

#10 Odkąd pamiętasz, intrygują cię włosy Alexy Chung. I jej makijaż w stylu lat 60. I pensjonarski styl. Wiele razy zastanawiałaś się także, co możesz zrobić, by mieć podobny do niej, lekko zachrypnięty głos. W tym celu chwilowo uzależniłaś się od papierosów, ale ostatecznie okazało się, że to kwestia genów.

TAK / NIE

#11 Tak naprawdę marzysz, by Alexa Chung została Twoją BFF. Bo zna najlepsze adresy w Londynie i Nowym Jorku, ma masę wpływowych znajomych i zawsze genialnie się bawi.

TAK / NIE

#12 A jeśli nie Alexa, pewnie Cara Delevingne? Mogłybyście nosić komplementarne czapki, wymieniać się oversizeowymi bluzami i bawić z jej królikiem. Przy okazji zyskałabyś dostęp do księcia Harrego oraz panów z One Direction.

TAK / NIE

#13 Znasz dobrze przynajmniej jedną parę gejowską, której zwierzasz się ze wszystkich problemów z facetami i wysyłasz zdjęcia nowych sukienek. Czasami masz ich dosyć, ale nie kończysz ten znajomości, bo przecież wypada mieć wśród znajomych przedstawicieli LGBT.

TAK / NIE

WYNIK: Na przynajmniej 10 pytań odpowiedziałaś pozytywnie? Czas na modowy detox! Nie daj się zwariować – zahipnotyzowana Instagramem i spragniona lifestyle’u nowojorskich modelek, nie zapominaj, że prawdziwe życie toczy się obok Ciebie! Jeśli lista Twoich fashion marzeń zaczyna wymykać Ci się spod kontroli, zamiast dopisywać do niej kolejne punkty, pomyśl jak możesz zrealizować swoje największe fantazje, np. zobaczenie pokazu Diora na żywo albo kupno kultowej, cętkowanej kreacji od Roberto Cavalli. Cały czas miej na uwadze, że wszystko, nawet pozornie idealne życie Chiary Ferragni, ma swoje blaski i cienie, o których na pewno na słynnym blogu nie przeczytasz.

Tekst: Agata Stefanowicz & Weronika Woronowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News