Czy Microsoft chce uśmiercić Painta? ?

Obrazek narysowany w programie MS Paint

Wczoraj świat zadrżał z niepokoju po tym, jak Microsoft zasygnalizował, że być może program do szeroko-pojętej grafiki, uwielbiany przez miliardy ludzi, zakończy niedługo swój żywot.

Program MS Paint w tym roku obchodzi swoje 32 urodziny. Ileż to pokoleń wychowało się na bezsensownym bazgraniu po wirtualnej kartce papieru! Początek końca programu zaczął się wczoraj od oświadczenia firmy, w którym padło zdanie, że program nie będzie już dłużej wspierany aktualizacjami, a w przyszłości być może zostanie usunięty.

Zrzut ekranu z MS PAINT

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Możecie sobie wyobrazić, a nawet sami odczuwać głęboki żal i smutek po przeczytaniu powyższej informacji. Fani programu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zalali internet milionem paintowych rysunków i wspomnień. Microsoft został postawiony pod białą, paintową ścianą.

Dzisiaj pojawiło się kolejne oświadczenie, które komunikuje, że MS Paint zostanie, ale niedługo przeprowadzi się do nowego domu, którym będzie Windows Store. Dostępny do pobrania oczywiście za darmo. Jednak wiedząc, jak wyglądają aplikacje z WS, obawiamy się, że to nie będzie już ten sam Paint, co kiedyś. Cóż, pora pakować walizki i przeprowadzić się na planetę, gdzie Paint będzie działał normalnie.

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News