Czy Kate Moss wciąż jest ikoną modelingu?

Dwa zdjęcia przedstawiające kobietę, blodynkę. Po prawej stronie elegancko ubrana w płaszcz, po prawej, z zapuchnięta twarzą

Kate Moss od ponad 25 lat króluje na wybiegach i kampaniach reklamowych. Do współpracy z modelką układają się kolejki, stanęła w niej również polska marka Reserved. Jednak czy modelka nie ma już za sobą swoich lat świetności? Czy nie jest to odgrzewanie nadgryzionego kotleta?

Imprezowe życie Kate odcisnęło piętno na jej wyglądzie oraz na karierze. Zamiłowanie do narkotyków sprawiło, że w 2005 roku marka H&M zrezygnowała ze współpracy z modelką. Jest to jeden z kilku przykładów, gdy z powodu stylu życia Moss, zrezygnowano z planowanej kampanii z niegdysiejszą ikoną stylu.

Ćpanie, palenie papierosów oraz kąpiele słoneczne wpłynęły nie tylko na pogorszenie się kondycji cery Kate, ale również na jej ciało. Młoda Kate Moss mogła pochwalić się nieskazitelną cerą i piękną figurą, chociaż w ówczesnych czasach była jedną z pierwszych chudych modelek. Obecnie figura modelki pozostawia wiele do życzenia.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Fotografia portretowa kolorowa. Na zdjęciu widać kobietę i mężczyznę. Mężczyzna stoi tyłem do widza. Kobieta patrzy na niego. jej twarz pokryta jest zmarszczkami. Włosy, blond, spięte do tyłu z przedziałkiem na środku głowy.

Kate Moss wiele lat straciła na imprezowaniu oraz wychodzeniu z nałogów. Niestety te lata bezpowrotnie utraciła. Obecnie nowe pokolenie modelek przejmuje stery modelingu. W tej profesji konkurencja jest bezlitosna. Na topie utrzymują się tylko ikony. Kate Moss ma coraz większe trudności na ponowne wspięcie się na wyżyny modelingu.

Domy mody również wolą pracować z nowymi twarzami modelingu, niż z modelką, której styl życia, dosłownie, wypisany jest na twarzy. Liczne zmarszczki i przebarwienia widnieją na twarzy Kate. Kilka lat temu cały świat obiegły fotografie Kate Moss wraz z młodszą koleżanką, Carą Delevingne. Internet nie pozostawił na starszej modelce suchej nitki. Oblał ją niewybrednymi komentarzami, czemu trudno się dziwić.

Fotografia portretowa kolorowa. Na zdjęciu widać kobietę i mężczyznę. Mężczyzna stoi tyłem do widza. Kobieta patrzy na niego. jej twarz pokryta jest zmarszczkami. Włosy, blond, spięte do tyłu z przedziałkiem na środku głowy.

Kate triumfowała w latach 90. Była jedną z najbardziej charakterystycznych modelek na świecie. Niestety z czasem więcej mówiono o jej imprezowym stylu życia, umiłowaniu do narkotyków i nieodpowiednich mężczyzn, niż o pracy. Obecnie również bardziej znana jest z prywatnego życia, a koncerny modowe wolą zatrudniać młode modelki, lub ikony modelingu. Tylko czy Kate jeszcze się do nich zalicza?

Tekst: Kate Bee

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News