Czy już wkrótce w Paryżu pojawią się samolotowe taksówki UberAir?

Samolot na lotnisku

Na początku było Dallas oraz Los Angeles. Aktualnie Uber, poszukuje trzeciego miasta, gdzie będzie można zacząć korzystać z UberAir, czyli samolotowej taksówki!

Z jednej strony brzmi to absurdalnie, a z drugiej to z pewnością polepszenie komfortu życia dla wielu osób.

W tym tygodniu Uber ogłosił krótką listę krajów, z którymi będzie współpracować aplikacja, a wszystko powstaje w celu, aby UberAir w końcu mógł zacząć działać na szerszą skalę. Według oczekiwań samoloty będą latały z prędkością około 150 mph i osiągną około 610 metrów wysokości oraz będą w stanie pokonać około 100 kilometrów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kraje biorące udział w planach Ubera zostały ogłoszone podczas Uber Elevate Asia Pacific Expo w Japonii. Lista obejmuje takie kraje jak: Japonia oraz miasta Tokio i Osakę, Indie z Mumbajem, Delhi i Bangalore, Australię z Melbourne lub Sydney, Brazylię i Rio de Janeiro oraz Francję z Paryżem. Jednocześnie, Uber już ogłosił, że miejscem w którym będą powstawać samoloty, zostanie Advanced Technologies Center.

Proponowana trasa przelotu z Haneda obok Tokio na lotnisko Narita.
Proponowana trasa przelotu z Haneda obok Tokio na lotnisko Narita.

Do informacji podano również, że Dallas oraz Los Angeles, to pierwsze miejsca w Ameryce, które zaprezentują system powietrznych taksówek już w 2020 roku. Przypominamy, że rok temu powstało pierwsze futurystyczne wideo, które ma na celu przybliżyć zainteresowanym, jak ma działać dana usługa. Trzeba przyznać, że chociaż nadal brzmi to abstrakcyjnie, video robi naprawdę dobry efekt.

Dodatkowo podczas targów w Japonii, zostały ujawnione potencjalne trasy, którymi byłaby możliwość podróżowania, kiedy klient dzięki aplikacji, zamówi swój lot. Uber jest pewien, że pokonanie 60 kilometrów nie zajmie dłużej niż 20 minut.

Względem wyboru miast, preferowane są obszary miejskie o gęstym zaludnieniu, czyli ponad 2 miliony mieszkańców. Chociaż oczywiście, nie ma co się jeszcze rozpędzać, Uber jeszcze nie podjął decyzji, które miasta będą objęte nowym pomysłem, ale patrząc po reakcji Japończyków, można się spodziewać, że projekt znajdzie wielu zwolenników.

Tekst: Marta Porębska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News