Czy już wkrótce lotniska przestaną być piekłem hałasu?

Kobieta medytująca na lotnisku

Wyobraź sobie, że jesteś na lotnisku o 6 rano, czekając zaspany w długiej kolejce po kawę, a nad głową rozbrzmiewa nadmiar komunikatów. Są głośne, więc jeszcze bardziej Cię denerwują i drażnią.

Jak informuje Lonely Planet, na Sydney Airport został wprowadzony w życie pomysł cichego terminala. Przedstawiciele lotniska obiecują, że przez megafon będą nadawane tylko najważniejsze ogłoszenia.

Samolot na lotnisku

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lotnisko na swojej stronie internetowej informuje, że: ogłoszenia dla pasażerów zostały zredukowane, a zaproszenia na pokład i informacje o odlotach będą nadawane tylko w strefie bramkowej.

Z pewnością jest to dobra wiadomość dla wszystkich osób, które nie lubią stałego ponaglania oraz nadmiaru przypomnień. Jednak ci podróżni, którzy potrafią zatracić się w strefie bezcłowej, z pewnością będą musieli być bardziej czujni. Zamiast ogłoszeń przez megafon, informacje będą pokazywane na ekranach w całej strefie terminalu.

Lotniska w Dubaju, Hong Kongu, Singapurze i Helsinkach podjęły podobne działania w celu umilenia pasażerom wypoczynku oraz ograniczenia zbędnego hałasu.

Tekst: Marta Porębska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News