Categories: miasto

Czy Jaś Kapela obije twarz prawicowemu dziennikarzowi? Walka niebawem

Jaś Kapela dzieli naród. Jedni chcą, żeby dostał w mordę, a drudzy, by godnie reprezentował lewicę. Nieważne, po której stronie jesteś – już niebawem będzie okazja do tego, aby zobaczyć Jasia dostającego lub dającego po twarzy w ramach walki MMA.

Jaś zmierzy się w oktagonie z prawicowym dziennikarzem Ziemowitem Kossakowskim. Będzie to zatem pojedynek przede wszystkim światopoglądowy.

Jaś Kapela dla Magazynu HIRO – przeciwnik będzie rozjechany…

…jak Puszcza Białowieska przez Harvestery… i inne takie!

Jaś Kapela – naczelny błazen lewicy

Jaś Kapela wzbudził w ostatnim czasie mnóstwo kontrowersji. Wszystko zaczęło się od kultowego już wywiadu z Krzysztofem Stanowskim, który pozwolił Jasiowi wypłynąć na głębsze wody popularności i rozgłosu oraz otrzymać tytuł naczelnego błazna polskiej lewicy. Nieuczciwe jest jednak pisanie o Jasiu tylko w kontekście tego – nie ukrywajmy – niezbyt fortunnego wywiadu.

Jaś Kapela jest dziennikarzem, pisarzem oraz poetą od wielu lat związanym między innymi z Krytyką Polityczną. Ma na koncie książki o ćpaniu w Warszawie czy niejedzeniu mięsa oraz dziesiątki wierszy chętnie cytowanych przez Krzysztofa Stanowskiego w trakcie pamiętnego wywiadu. Jak się dowiedzieliśmy w ostatnim czasie, Jaś zostanie również… sportowcem. W ramach hali Prime Show MMA stoczy walkę z Ziemowitem Piastem Kossakowskim, prawicowym dziennikarzem zwolnionym z TVP Info za szerzenie fake newsów.

Przepychanki przed walką

Z uwagi na, można rzecz, światopoglądowy i ideologiczny charakter konfliktu, obaj panowie mieli ogromne pole do popisu jeśli chodzi o wzajemne przytyki przed walką. Obaj bez oporów z tego korzystali. Doszło również do kilku intrygujących prowokacji – przykładowo, w trakcie jednego ze spotkań „przygotowawczych” do gali Jaś Kapela z zaskoczenia pocałował Kossakowskiego. Dziennikarz skomentował tę sytuację, w gorzki sposób sugerując, że Kapela próbował go zgwałcić. Na ten zarzut odpowiedział Jaś na swoim Twitterze:

nie kłam fake newsiarzu @ZKossakowski próbowałem cię tylko pocałować, co nie jest sprzeczne z regulaminem gali @primeshowmma a ty podpisałeś umowę, więc jest consent i tak cię ukocham w tym oktagonie, że zaczniesz wątpić, czy istnieje orientacja seksualna

W trakcie prezentacji zawodników doszło do jeszcze jednego intrygującego wydarzenia – Jaś Kapela rzucił w Ziemowita Kossakowskiego brokatem i zasugerował, że to magiczny proszek, dzięki któremu Kossakowski stanie się lewakiem srającym tęczą.

Romantyczne wierszyki Jasia

To nie koniec walki przed walką. Jaś Kapela, jako niemal zawodowy i niemal ceniony poeta, przygotował rzewny wiersz o swoim przeciwniku.

Kiedy odbędzie się walka Kapeli?

Jaś Kapela stoczy walkę z Ziemowitem Kossakowskim już 19 lutego. Gala Prime Show MMA odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie, a w oktagonie zobaczymy wielu mniej lub bardziej znanych patocelebrytów: youtuberów, streamerów, influencerów i, co najgorsze, prawicowych dziennikarzy. Galę można oglądać również nie ruszając się z domu – organizatorzy oferują transmisję w formie PayPerView.

Zobacz także: Wywiad z Jasiem Kapelą

 

Komentarze
1/5 - (2 votes)
Kuba Łaszkiewicz

Recent Posts

Móc żyć normalnie – Babak Najafi

W „Szybkim Cashu 2” Babak Najafi w konwencji thrillera brutalnie rozprawia się z naszymi wyobrażeniami…

5 godzin ago

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

1 dzień ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

2 dni ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

3 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

4 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

4 dni ago