Czy długie włosy są synonimem kobiecości?

Fotografia portretowa utrzymana w beżowych kolorach. Na zdjęciu widać łysą kobietę, w naturalnym makijażu. Kobieta zwrócona jest lewym profilem, a jej głowa lekko uniesiona jest w górę.

Łysa kobieta wciąż wzbudza wiele emocji. Najczęściej przekonujemy się o tym, gdy jakaś celebrytka postanawia pozbyć się swoich pięknych, długich pukli. Czy długie włosy wciąż są synonimem kobiecości i czy kobieta, która decyduje się ogolić głowę, wciąż jest seksowna?

W czasach, w których już nic nie powinno nas szokować, łysa, kobieca głowa wciąż budzi wiele emocji. Stereotyp seksownej, długowłosej kobiety mocno zakorzenił się w naszych umysłach. Same często wpadamy w pułapkę takiego myślenia i rzadko decydujemy się na krótkie fryzury, zapominając, że kobiecość i seksualność nie bierze się z długości naszych włosów.

Przygotowując ten artykuł, zasięgnęłam języka, między innymi, u Agaty, która na co dzień pracuje z innymi pięknymi kobietami. Agata Ma Nosa, która na swojej głowie miała wszystkie możliwe długości włosów, swoją seksualność czerpie z wielu czynników, a włosy są na szarym końcu tej listy. Sama nigdy by nie pomyślała, że atrakcyjność, czy kobiecość można postrzegać przez długie włosy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nigdy nie pomyślałabym, aby określać kobiecość przez pryzmat długości włosów. Znam kobiety, które są łyse, a nigdy nie miały problemu z kobiecością. Znam też kobiety z długimi włosami, które czują się ze sobą bardzo źle.

W mediach można obecnie obserwować trend na bezwłose celebrytki, modelki, czy aktorki. Nawet na naszym rodzimym podwórku. Natalia Przybysz, czy Brodka, nawet bez włosów są bardzo kobiece, a fryzura, czy nawet jej brak, tylko podkreślają ich siłę charakteru. Na wybiegach, czy kampaniach reklamowych obserwujemy coraz więcej łysych kobiet. Nawet najbardziej popularne sieciówki zdecydowały się w swoich lookbookach umieścić modelki z ogolonymi głowami.

Skąd zatem wzięło się myślenie, że kobiecość to przede wszystkim włosy? Tego nie wiadomo. Reklamodawcy nie ułatwiają sprawy, promując modelki o gęstych, długich i lśniących włosach. Mężczyźni również dzielą się na dwa obozy. Jedno jest pewne, nikt nie przechodzi obojętnie obok łysej, kobiecej głowy. Zapytałam o zdanie również mężczyznę, który na co dzień przebywa w towarzystwie najbardziej męskich mężczyzn. Michał Gonczarski, prężnie działająca część Ferajny, twierdzi, że przede wszystkim taka fryzura nie pasuje każdej kobiecie.

…są kobiety, którym w tym seksownie, szczególnie jeśli mają punkowy charakter. Sinead O’Connor też miała swój urok.

Łysa dziewczyna na czarnym tle

Siła charakteru nie bierze się z długości włosów, jednak długość włosów już może. Nie każda kobieta zdecyduje się na ogolenie głowy, wymaga to od niej nie lada odwagi. Przyzwyczailiśmy się do kobiecych kobiet, które mają piękne, lśniące, długie włosy. Łysa głowa wciąż nas szokuje, chociaż potrafimy dostrzec w niej seksapil.

Tekst: Kate Bee

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News