Czy dancehall jest dla każdego? 5 pytań do Uli Afro-Fryc, jednej z najbardziej uznanych tancerek dancehall w Polsce

Dziewczyna w różowych warkoczykach

Ula Afro-Fryc poza tym, że jest jedną z najbardziej utytułowanych tancerek dancehall w Polsce, jest także organizatorką zawodów Slavic Dancehall Queen meets Queens On Top Poland.

Tegoroczna edycja zawodów Slavic Dancehall Queen meets Queens On Top Poland odbędzie się już 25 maja w warszawskim klubie La Playa. Idea unity, love i siła kobiecości – to hasła przyświecające zawodom, oraz warsztatom, które obędą się w ramach tego wydarzenia.

Więcej o Slavic Dancehall Queen meets Queens On Top Poland 2019 przeczytacie tutaj: W maju w Warszawie odbędą się zawody Slavic Dancehall Queen 2019. Będzie ogień! A my dzisiaj zapraszamy Was do lektury naszej krótkiej rozmowy z Ulą Afro-Fryc.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


57504021 2901795349861395 2567409193304719360 n Czy dancehall jest dla każdego? 5 pytań do Uli Afro-Fryc, jednej z najbardziej uznanych tancerek dancehall w Polsce

Jak się zaczęła Twoja przygoda z tańcem i dancehallem?

Moja przygoda z dancehallem zaczęła się przede wszystkim od muzyki i wideo, na którym zobaczyłam tańczące dziewczyny z Jamajki. Tańczyłam od 4. roku życia, różne style, ale moje ciało nigdy nie reagowało tak mocno na nic, jak na muzykę dancehallową. To była miłość od pierwszego dźwięku.

Skąd wziął się pomysł na zawody Slavic Dancehall Queen?

Sama od jakiegoś czasu brałam udział w zawodach tego typu. Każdy taki udział wzbogacał mnie o ogromne doświadczenie, wiedzę, umiejętności I tytuły. Zaczął się rodzić w mojej głowie pomysł, aby zorganizować profesjonalne zawody w Polsce, a po zajęciu 2. miejsca na mistrzostwach świata na Jamajce – czułam, że chcę dać szansę młodym, uzdolnionym dziewczynom, aby mogły tak jak ja reprezentować nasz kraj i spełniać swoje marzenia. Zostałam tak wychowana, że jeżeli udaje nam się w życiu, to warto się tym podzielić i pomagać innym. To był chyba główny bodziec.

Czy dancehall jest dla każdego? Jakie rady miałabyś dla osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z tym tańcem?

Jak najbardziej – dancehall jest dla każdego! Oczywiście, jeżeli planujemy profesjonalną drogę taneczną, startowanie w zawodach itp. – to trzeba będzie poświęcić ku temu trochę więcej czasu i będą potrzebne pewnie określone predyspozycje. Ale jeżeli chcemy po prostu poznać ten styl, dobrze się bawić, cieszyć się tańcem – to każdy może wybrać się na zajęcia czy warsztaty! Moja rada? To być odważnym, dać sobie szanse na rozwój i nie przejmować się, gdy na początku coś nie wychodzi – w tańcu nie można się poddawać, efekty same się pojawią z czasem.

Podczas tegorocznej edycji Slavic Dancehall Queen 2019 będą odbywać się także warsztaty. Dlaczego warto wziąć wziąć w nich udział?

Warto wziąć udział w tych warsztatach ponieważ to bardzo wyjątkowa edycja! Swoje zajęcia poprowadzą światowej sławy tancerki oraz specjalistki między innymi z takich dziedzin jak neuronauka o tańcu – Dhq Alevanille, Dhq Aga Białoń, Justyna Jakubczyk, a także moja skromna osoba. Oprócz zajęć typowo tanecznych odbędzie się panel dyskusyjny poruszający m.in. Takie tematy jak: kobiety w dancehallu, creative thinking, jak pobudzić swoją kobiecość, jak walczyc ze stresem i wiele, wiele innych! W skrócie – cudowna dawka kobiecości i rozwoju na każdej płaszczyźnie!!!

5 kawałków najlepszych do dancehallu, które są teraz na Twojej playliście?

Jestem osobą, która lubi wracać do starszych przebojów, więc moja playlista to miks old & new. A jeżeli chodzi o dancehall, to teraz najczęściej słucham:

  • Bubble Gym Konshens,
  • Come Home Vybz Kartel,
  • Back Way Spice & Vybz Kartel,
  • Tic Toc Vybz Kartel,
  • Tings Mi Love Alkaline.

Rozmawiała: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News