Czy Bolt działa normalnie?

Czy Bolt działa normlanie?

Czy Bolt działa normalnie, czy jest zawieszony? Sami korzystamy z usług Bolt i postanowiliśmy przekazać wam informację przesłaną przez dział prasowy firmy:

Oświadczenie firmy Bolt

Szanowni Państwo,

W związku z ostatnimi doniesieniami prasowymi, pragniemy Państwa poinformować, że Bolt działa w Polsce bez zmian, w oparciu o ważną licencję pośrednika w przewozie osób taksówką i spełnia wszystkie wynikające z tego zobowiązania – jako firma Bolt, stosujemy się do przepisów polskiego prawa dotyczących przewozu osób, podatków, a także tych narzuconych przez lokalną administrację.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jesteśmy aktualnie jedyną z większych platform pośredniczących, która mając na celu realne podniesienie bezpieczeństwa w przejazdach, wykluczyła ze współpracy wszystkich kierowców i przedsiębiorców niespełniających zaostrzonych wymogów weryfikacji (ponad 8000 kierowców). Obecnie tylko Bolt wymaga od wszystkich kierowców obowiązkowej weryfikacji licznych dokumentów. Kierowcy świadczący usługi za pośrednictwem aplikacji Bolt, muszą obowiązkowo przedstawić do weryfikacji: dowód tożsamości, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności, potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychologicznych, wydawany przez urząd miasta identyfikatora kierowcy taxi (w miastach, gdzie obowiązuje) oraz zdjęcie kierowcy. Dokumenty kierowców są weryfikowane przez ekspertów z naszego zespołu w warszawskim biurze lub osobiście w Punkcie Obsługi Kierowców w Warszawie, gdzie tygodniowo weryfikuje się średnio 300 kierowców. Planowanych jest otwarcie kolejnych 27 takich punktów w całej Polsce.

Bolt Rides PL – co to za firma?

Kluczowe dla bezpieczeństwa w przejazdach zmiany operacyjne przełożyły się na zmiany korporacyjne, w tym także utworzenie nowej spółki. Działalność Bolt w zakresie pośrednictwa w przewozie osób taksówką w Polsce prowadzi spółka Bolt Rides PL. Spółka Bolt Rides PL działa w oparciu o ważną licencję pośrednika w przewozie osób taksówką, spełniając wszystkie wynikające z tego zobowiązania, nigdy jej nie utraciła i wedle naszej wiedzy nie toczy się wobec niej żadne postępowanie. Partnerzy, którzy spełnili nowe, obowiązkowe warunki weryfikacji kierowców, od stycznia br. mogli rozpocząć współpracę z nową spółką. W efekcie ponad 8000 partnerskich kierowców, z dniem 1 stycznia utraciło dostęp do konta Bolt. Od tego czasu, ok. 30% z nich dostarczyło brakujące dokumenty, co pozwoliło na ponowne umożliwienie im współpracy z platformą Bolt. Pozostali kierowcy, którzy nie przedstawili obowiązkowych dokumentów, pozostają trwale zablokowani i nie mogą wykonywać przejazdów z naszą aplikacją.

Weryfikacja tożsamości kierowców Bolt

Oprócz weryfikacji dokumentów, Bolt prowadzi również weryfikację tożsamości kierowców w czasie rzeczywistym, za pomocą sztucznej inteligencji. Podczas logowania się do platformy, kierowcy są wyrywkowo proszeni o zrobienie sobie zdjęcia selfie i przesłania go do weryfikacji.

Więcej na stronie: Bolt.eu

Zobacz też: Nowy Jork – 10 magicznych miejsc, które cię zachwycą

Nowy Jork – 10 magicznych miejsc, które cię zachwycą

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News