Czego nauczyliśmy się oglądając „Grę o Tron”?

Jasnowłosa kobieta ze smokiem na ramieniu

To właśnie dzisiaj fani serialu obchodzą swoje prawdziwe święto, czyli premierę siódmego sezonu Gry o Tron. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie ważnych życiowych lekcji, jakie dał nam serial przez ostatnie sześć sezonów!

Nie manipuluj kobietami

Blondwłosa kobieta

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Uważajcie, nawet najbardziej niewinnie wyglądająca kobieta może zmienić Wasze życie w piekło, jeśli spróbujecie z nią pogrywać.

Nie trzeba być wszechwiedzącym

Gif z rudowłosą dziewczyną

Władza nie zawsze oznacza wiedzę, chociaż dobrze wiemy, że ci, którzy ją sprawują, zwykle uważają się za nieomylnych i wszechwiedzących. Prawda jest jednak taka, że wiele sytuacji i konfliktów występujących w serialu, mogłoby zostać rozwiązane w inny sposób, gdyby tylko liderzy zdali sobie sprawę, że tak naprawdę nie wiedzą tyle, ile im się wydaje.

Bądź lojalny albo odejdź

Blondwłosa kobieta

Kto szczegółowo oglądał Grę o Tron, ten wie, że niektórzy bohaterowie nie otrzymaliby nagrody w dziedzinie lojalności – jak przykładowo Jorah, który wydał plany Daenerys jej wrogom. Lekcja z tego jest jedna, a może dwie. Bądźcie lojalni wobec tych, na których Wam zależy. A jeśli z jakichś powodów przestaniecie, wyjaśnicie i przeproście. Zachowujcie się wobec innych tak, jak Wy chcielibyście być traktowani (szczególnie, jeśli ci, wobec których chcecie być lojalni, posiadają bandę groźnych smoków).

Zawsze spłacaj długi

Mężczyzna z rudo-blond włosami ubrany w czarną pelerynę z futra

Serio, zawsze. Lepiej nie wyobrażać sobie sytuacji, które mogą nastąpić, jeśli tego nie zrobicie. A fani Gry o Tron wiedzą o tym najlepiej.

Zwierzęta to najlepsi przyjaciele człowieka

Kobieta stojąca ze smokiem obok niej

Zwykle to przysłowie dotyczyło psów, ale dobrze wiemy, że nie ma to większego znaczenia. Smoki również mogą być najwierniejszym przyjaciółmi, jakich spotkanie (albo i nie) na swojej drodze.

Rodzina to niezwykle skomplikowana instytucja

Graf przedstawiający powiązania rodzinne w Grze o Tron

Mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na fotografiach. Kochamy ich, czasem mamy ich dość, ale koniec końców są ludźmi, na których możemy liczyć. Bez względu na wszystko.

Na pewno nie wyczerpaliśmy tematu i moglibyśmy wymienić o wiele więcej życiowych lekcji pozyskanych dzięki serialowi, ale nie chcemy podsycać Waszego zniecierpliwienia oczekiwaniem na 7. sezon. Grę o Tron możecie oglądać na platformie HBOGO!

https://www.youtube.com/watch?v=BOyVA3iUrHg

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News