CUKIER I SŁODKOŚCI

 #1 Baby Ruth 

amerykański, czekoladowy baton. Zrobiony z połączenia orzeszków ziemnych, karmelu oraz nugatu, oblany czekoladą. Powstał w 1921 roku. Początkowo twierdzono, iż nazwa nadana została na cześć Ruth – zmarłej córki byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Grovera Clevelanda. Obecnie przypuszcza się, że firma próbowała zarobić na popularności ówczesnej gwiazdy Jankesów Georga Hermana „Bebe” Ruth.

Baby Ruth

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#2 Butterfinger 

powstały w latach 20. ubiegłego wieku baton, zawiera nadzienie z masła orzechowego, pokryty czekoladą.

 butterfinger

#3 Hershey’s Milk Chocolate bar 

kultowy, amerykański, baton czekoladowy, który po raz pierwszy pojawił się w 1900 roku. Skład do dziś owiany jest tajemnicą.

 mail

#4 Cadbury Dairy Milk 

kultowy baton z mlecznej czekolady, powstał w 1905 roku.

cadburys-dairy-milk

#5 Toblerone 

baton ma charakterystyczny trójkątny kształt . Nazwa jest kombinacją włoskiego słowa określającego nugat „torrone” i  nazwiska autora Theodora Toblera, powstał w 1908 roku w Szwajcarii. Zrobiony jest z czekolady, nugatu, migdałów oraz miodu.

 toblerone#6 Snickers

najlepiej sprzedający się baton czekoladowy na świecie. W skład wchodzi nugat pokryty karmelem i orzeszki ziemne. Nazwany został na cześć najlepszego konia rodziny Mars, powstał w 1942 roku.

snickers

#7 Reese’s Peanut Butter Cups 

małe babeczki zrobione z masła orzechowego i pokryte czekoladą. Produkt stworzony w 1928 roku, inspirowany batonem Hershey’s.

mail (2)

# 8 M&M’s Peanut Butter

kolorowe, kuleczki oblane czekoladą,  oznaczone literką „m” , które podbiły serca miłośników słodyczy na całym świecie, w tej wersji  – nadziewane masłem orzechowym

mail (1)

#9 Tootsie Roll Midgee 

czekoladki do żucia, w formie cukierka. Od 1896 roku produkowane z niezmienną recepturą.

tootsie_roll_midgees

#10 Aunt Jemima Orginal Syrup

oryginalny, amerykański syrop do pancake’ów

 aunt jemima

#11 Hershey’s Kisses Cookies’n’ Creme 

malutkie czekoladki o charakterystycznym kształcie łzy, owinięte błękitną folią aluminiową, w tej wersji – połączenie białej czekolady z kawałkami ciasteczek, produkcja Hershey’s.

mail (3)

#12 Rocky Mountain Marshmallows 

oryginalne pianki Marshmallows, idealne do pieczenia na ognisku lub do popołudniowej kawy lub gorącej czekolady.

rocky mountain marshmallows

Tekst | Wioleta Żochowska

Foto  | walmart.com

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News