CUDAWIANKI: dlaczego powinniście powitać lato w Gdyni?

Plaża, na której stoi kolorowa scena

Kalendarzowe lato oficjalnie rozpoczęte, ale kto ma czas na świętowanie w środku tygodnia? No właśnie. Dlatego już w ten weekend, możecie przywitać lato w prawdziwie festiwalowym stylu. Nadchodzi 10. edycja CUDAWIANKI.

LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI to plenerowe, ogólnopolskie wydarzenie muzyczno-artystyczne, oficjalnie otwierające sezon letni w Gdyni. Sercem Cudawianków jest scena muzyczna ulokowana na malowniczej Plaży Śródmieście nad samym morzem. Dlaczego nie może Was tam zabraknąć?

Alternatywne zwiedzanie miasta
Nawet jeśli wydaje Wam się, że znacie Gdynię jak przysłowiową własną kieszeń, to teraz poznacie ją od innej strony. AZM to stały punkt programu Cudawianków i szansa na odkrycie Gdyni dla siebie podczas spacerów, gry miejskiej i innych form przemieszczania się i poznawania nietypowych zakamarków, lokalizacji znanych tylko lokalsom, trudno dostępnych miejsc, których nie odkryjesz, wodząc jedynie palcem po mapie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Kilka osób stojących w przestrzeni publcznej, na ulicy

Park Cudów: poczujcie smak dzieciństwa
Serce Cudawianek bije również za dnia podczas akcji miejskich w Parku Rady Europy, który staje się po raz kolejny Parkiem Cudów. Pamiętacie, kiedy ostatni raz bawiliście się na podwórku? My też nie…, ale w tym roku organizatorzy postanowili to zmienić i Sekcję Dzienną Cudawianek poświęcić czarowi podwórkowych zabaw. Część Parku Rady Europy zamieni się w świat skoków przez skakankę, tańca, eksperymentów i przygód. Nie obędzie się oczywiście bez tradycyjnych etnowianków w ramach Akcji Wianki wyplatanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa oraz ekowianków, plecionych z resztek i skrawków, setów dj-skich z Coastline Meeting oraz warsztatów edukacyjno-plastycznych.

Teren zielony: łąka, drzewa, stojący wszędzie ludzie

EDYTA GÓRECKA
To jest głos pochodzący z zupełnie innej rzeczywistości. Edyta pojawia się z chłopakami, serwuje nam piosenkę o sierpniu i ja wierzę, że wszystko będzie dobrze. (…) Przepiękny tekst, ślicznie operuje słowem – powiedziała Katarzyna Nosowska​ o utworze Sierpień.

Zadebiutowali koncertem dla przyjaciół w ogrodzie. Słowem i muzyką potrafią rozbudzić zmysły niejednego fana melancholijnych i subtelnych brzmień. Wrażliwość pięciu muzycznych dusz doskonale widać i słychać na koncertach. Młodzi artyści inspirują się przestrzenią islandzkich brzmień, lekkością akustycznych dźwięków i brytyjską muzyką gitarową. Edyta Górecka ma na swoim koncie debiutancką EPkę Portrety oraz pojawiła się na składance z muzyką do samochodu wydanej przez Kayax. Start koncertu: 20:00.

SMOLIK // KEV FOX
Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego songwrittera. SMOLIK // KEV FOX to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Ich pierwszy singiel Run przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Kolejne single to Mind The Bright Lights oraz Regretfully Yours z gościnnym udziałem Y (Bokka). W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. Start koncertu o 21:00.

KAMP!
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu “KAMP!”. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Start koncertu o 22:30.

CRYSTAL FIGHTERS
Crystal Fighters to zespół, który czerpie z antycznych tradycji ludzkości, tworząc muzykę, która brzmi jak przyszłość. Trio, w którego skład wchodzą wokalista Sebastian ‘Bast’ Pringle, gitarzysta Graham Dickson, oraz multiinstrumentalista Gilbert Vierich, spędziło trzy lata, przemierzając planetę, łącząc się z naturą i grając na zapomnianych instrumentach. Wrócili z nowym albumem „Everything Is My Family”, który uosabia ich ekstatyczną żądzę życia i, jak mówi Bast, „jest bardziej taneczna, bardziej psychodeliczna, bardziej tropikalna, bardziej rave, bardziej słoneczna, generalnie bardziej”, niż cokolwiek, co dotychczas nagrali.

I tą taneczność, psychodeliczność, tropikalność i słoneczność z radością powitacie na Cudawiankowej scenie, inaugurując sezon letni w Gdyni i reszcie Trójmiasta. Zespół zagra 25 czerwca o godzinie 00:15 na scenie CUDAWIANKI na plaży Śródmieście.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY. Oczywiście, to tylko niewielka namiastka tego, co oferuje program. Organizatorzy zaplanowali także scenę MŁODYCH TALENTÓW, gdzie będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć m.in. ERITHFUTURELIGHT, czy BIXBIT.  Szczegółowy plan znajdziecie TUTAJ, a także na Facebooku. Do zobaczenia na plaży!

Zdjęcia: Bogna Kociumbas

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News