CRYSTAL CASTLES DJ SET w 1500m2

10 maja w 1500m2 pojawi się Ethan Kath – założyciel Crystal Castles!

Crystal Castles press photo

Crystal Castles to projekt Ethana Katha – kanadyjskiego multi-istrumentalisty pochodzącego z Toronto. Ciężko powiedzieć czy nazwa inspirowana była bajkami He-Man’ie czy jedną z gier na Atari, ale to właśnie ta druga opcja wydaje się być bardziej odpowiednia, bo za charakterystyczne brzmienie utworów odpowiedzialne są klawisze zmodyfikowane o procesor dźwięku wyjęty z Atari 5200. Choć projekt powstał w 2003 roku, głośno o nim zrobiło się dopiero dwa lata później, po pojawieniu się charyzmatycznej Alice Glass, która stała się głosem zespołu. Ich pierwszy kawałek „Alice Practice” był tak naprawdę próbą mikrofonu, ale po umieszczeniu jej w internecie od razu posypały się propozycje od wytwórni fonograficznych!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Od tamtego czasu wydali trzy niezwykle udane płyty, z których pierwsza znalazła się na 39 miejscu 100 najlepszych albumów ostatniej dekady, a ostatnia została nagrana w Warszawie! Oryginalne brzmienie zespołu nazywane często punkiem przyszłości spowodowało, że Cristal Castles zyskało uwielbienie milionów fanów na cały świecie.

 

Oprócz Ethana Katha w 1500m2 wystąpi:

ODXT czyli Dean Rosenzweig – gitarzysta składu koncertowego IAMX, solowego projektu Chrisa Cornera – lidera angielskiej grupy Sneaker Pimps. IAMX stojące gdzieś pomiędzy Depeche Mode a Placebo zyskało uznanie publiczności nie tylko dzięki swojej muzyce, ale właśnie koncertom na żywo z pełnym zespołem, a każdy z jego członków miał wpływ na kształt projektu.

 

Nie wiesz jak dojechać na to wydarzenie? Wybierz przejazd z blablacar.pl!

blablacar_baner_500x150c

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News