Cosmopolitan: skąd wzięła się miłość do tego kultowego drinka?

Dziewczyna pijąca drinka

Serial Sex and the City kończy w tym miesiącu 20 lat. Z przygód nowojorskich przyjaciółek dowiedzieliśmy się wszystkiego, co chcieliśmy wiedzieć o randkach, przyjaźni i projektowaniu obuwia. Dlatego w te okrągłe urodziny, krótka historia jednej z gwiazd serialu – Cosmopolitana.

Po raz pierwszy Cosmo pojawia się w drugim odcinku drugiego sezonu, zatytułowanym The Awful Truth. Podczas kolacji z okazji urodzin Carrie, drink dumnie błyszczy na stole obok Samanthy i Stanforda. Jest to dość subtelny debiut, może dlatego tak wiele osób pamięta Cosmopolitana nieco później w tym samym sezonie, a dokładniej w odcinku 7, The Chicken Dance, kiedy przyjaciółki uczestniczą w ślubie dekoratora wnętrz. Jeszcze jednego Cosmopolitana, poproszę – mówi do barmanki Samantha.

Seks w Wielkim Mieście to serial nie tylko o seksualności – jest także pełny girl power w czystej postaci. Cosmopolitan był kobiecą odpowiedzią na Martini, które zapisało się w historii jako drink Jamesa Bonda – mówi Lauren Garroni.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy, że koktajl cieszył się już dużą popularnością na długo przed powstaniem serialu. Podobnie, jak wiele wspaniałych rzeczy, Cosmopolitana wynaleziono w Nowym Jorku w latach 80. Za jego twórcę uznaje się Toby’ego Cecchini, który zawsze lubił eksperymentować z nowymi smakami.

A Wy, jaki drink najchętniej wybieracie przy barze? Czy na Waszej liście ulubionych znajduje się słynny Cosmopolitan?

Zobacz także: Oglądamy kultowe stylizacje z „Seksu w Wielkim Mieście”

Tekst: Joanna Kowalska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News