Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Converse x Paria to niezwykła kolekcja powstała we współpracy Converse z projektantką Parią Farzaneh. Projekt stworzony przez londyńską artystkę irańskiego pochodzenia to hołd złożony jej korzeniom i krajowi. Converse x Paria to historia o tradycji, nowoczesności i zmieniającym się świecie.

Stworzony przez Parię Farzaneh Converse Pro Leather X2 zadebiutował na pokazie jej kolekcji „Number 6” we wrześniu, podczas tegorocznej edycji London Fashion Week. Artystka tworząc go czerpała inspiracje z dziedzictwa kulturowego Iranu, z którego pochodzi. Używając neutralnych kolorów i mającego swoje początki właśnie w Iranie wzoru paisley przedstawiła swoją osobistą interpretację buta Converse. Reprezentuje on związek tradycji z nowoczesnością, odzwierciedla teraźniejszość i podkreśla praktyczność, której potrzebujemy w dzisiejszych czasach.

converse paria magazyn hiro

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Połączenie tych cech z neutralną kolorystyką i elementami odblaskowymi nawiązującymi do kultury Iranu gwarantuje jedno – Converse x Paria to piękna opowieść o dziedzictwie, która niesie za sobą wartość użytkową.

Bazą dla projektantki był kultowy but do koszykówki – Pro Leather. Nowoczesny styl połączony z funkcjonalnością to coś, co urzekło Parię. Podniesiona podeszwa z bieżnikiem gwarantującym wygodę i przyczepność to tylko niektóre ulepszenia zastosowane w projekcie. Został również ozdobiony irańskim wzorem paisley w postaci odbaskowego elementu firmy 3M.

Converse współpracuje z Parią Farzaneh już od 2018, kiedy projektantka stworzyła swoją autorską wersję innej ikony Converse – One Star. Zadebiutował on podczas Converse One Star Hotel, gdzie Paria prowadziła warsztaty. Artystka stworzyła też swoją wersję Chucka 70 w ramach kampanii Spark Progress. Converse Pro Leather X2 to kolejny rozdział tej kreatywnej i wyjątkowej współpracy.

Zaprezentowany premierowo na londyńskim Fashion Weeku model Converse Pro Leather X2 trafił właśnie do sprzedaży. Buty Converse x Paria dostępne są na converse.pl w cenie 619 zł.

converse paria beżowe buty

Converse x Paria Magazyn HIRO 1 Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

converse paria

Converse x Paria Magazyn HIRO 3 Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Converse x Paria Magazyn HIRO 5 Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

converse x paria

Converse x Paria Magazyn HIRO 7 scaled Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Converse x Paria Magazyn HIRO 8 scaled Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Converse x Paria Magazyn HIRO 9 scaled Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Converse x Paria Magazyn HIRO 10 Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Converse x Paria Magazyn HIRO 11 Converse x Paria. Projektantka łączy irańską tradycję z nowoczesnością

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News