Categories: modatechnologiatrendy

Connected wear – ubrania dla serca

Przełom w technologii oraz świecie mody. Koreańska firma opracowała z pozoru zwyczajnie wyglądającą kurtkę, która ma jednak niesamowite właściwości. Potrafi ona przełożyć wiadomości na świecące emotikony, które pojawiają się na rękawach. Ubranie odbiera również kolory i może przesyłać informacje do drugiej osoby.

Moda przeżywa prawdziwy rozkwit oraz rozwój swych funkcji. Poza oczywistymi: estetycznymi czy praktycznymi, dochodzi element informacyjny. Paleta powodów, dla których tworzymy oraz używamy ubrania powiększa się. To niesamowite, że żyjemy w czasach, w których dostajemy możliwość komunikowania się za pomocą zwykłej kurtki.

Jak twierdzą jej twórcy, ubrania były zawsze tworzone z myślą o naszych ciałach, nigdy o duszach. Dziś to się zmienia. Rapido’s Connected Wear pozwala przesyłać zwizualizowane informacje dotyczące naszych stanów emocjonalnych. Poprzez krótkie wiadomości przekazywane dzięki specjalnej aplikacji, emotikony pojawiają się na rękawie w natychmiastowym tempie. Powiadomienia takiej jak „kocham cię” czy „tęsknię” sygnalizowane są – odpowiednio – bijącym serduszkiem albo spływającą łzą.

Firma tekstylna Cheil Industries, mieszcząca się w Korei, poszła jeszcze o krok dalej. W mankiet został wszyty specjalny sensor, który potrafi wyczuć kolor dotykany w danym momencie i wyświetlić go na rękawie. Osoba nosząca „magiczną” kurtkę dodatkowo może przesłać wiadomość o takiej treści do ukochanego.

”Connected Wear. Connected Love” to hasła reklamujące produkt. W tym przypadku technologia ma za zadanie pomagać w podtrzymaniu płomienia miłości, nie odwrotnie. Ale czy w XXI wieku naprawdę potrzebujemy zmyślnych gadżetów, które będą nam przypominały, że ktoś o nas myśli i kocha?

 

tekst | Aleksandra Berezowska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago