Conchita Wurst zmienia wizerunek. Teraz to WURST, który tworzy elektro!

Mężczyzna z siwą brodą i kobieta z brodą

Conchita Wurst, czyli tak zwana kobieta z brodą, która kilka lat temu wprawiła w osłupienie widzów Eurowizji, zmieniła swój wizerunek i kierunek twórczości.

Za projektem Conchita Wurst stał od początku Tom Neuwirth, który postanowił w końcu porzucić swój kobiecy, ekscentryczny wizerunek. Artysta, teraz występujący pod pseudonimem Wurst, wydał właśnie dwa single zapowiadające jego nowy projekt — Trah All The Glam i Hit Me. Jest to nie tylko zmiana wizerunkowa, ale także muzyczna — Tom aktualnie zwraca się ku muzyce elektronicznej.

Tom podkreśla kontrast między swoją dotychczasową muzyką a nowym projektem, rezygnując z mieszania męskich i żeńskich elementów w ramach jednej postaci. Od teraz obie persony funkcjonują niezależnie: Conchita to medialna ikona, prawdziwa diva, która tworzy medialny szum na całym świecie, od kiedy wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2014 roku. WURST to z kolei bezkompromisowy debiutant, zafascynowany muzyką electro, który nie dba o niczyją opinię i tworzy seksowną, taneczną muzykę, przy okazji ujawniając więcej z osobistego życia Neuwirtha, niż było to kiedykolwiek możliwe w twórczości Conchity.

Artysta planuje wydawać kolejne utwory, aż do momentu, kiedy ujawni wszystkie przygotowane piosenki. Finalnie ukaże się płyta podsumowująca cały projekt.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News