Colours of Ostrava

Panowie miłują się w klasycznych oraz mocno gitarowych brzmieniach, których z pewnością nie zabraknie w tym roku podczas Colours, natomiast światowej sławy słowacka piosenkarka o pięknej barwie głosu, przyjedzie do Ostrawy promować swój najnowszy album zatytułowany „Moruša: Čierna”. 

jk

Jana Kirschner ma na koncie osiem studyjnych płyt. Jej pierwsze wydawnictwa utrzymane byłby w klasycznym folkowym klimacie. Przełomowy dla jej kariery był rok 1996, kiedy stała się szerzej znana jako finalistka konkursu Miss Słowacji oraz wydała swój pierwszy album „V cudzom meste”. W 1999 została laureatką Zlatý slávika w kategorii „piosenkarka roku”. Sukces ten powtórzyła następnie przez trzy kolejne lata. W 2013 wróciła z nowym materiałem, współtworzonym przez brytyjskiego producenta Eddiego Stevensa (prywatnie partnera życiowego artystki). Album „Moruša: biela” utrzymany jest w multikulturowej konwencji, znajdziemy tu trochę popu połączonego z down tempo, szczyptę bluesa i nowoczesny folk. Ostatnie, tegoroczne wydawnictwo piosenkarki nosi tytuł „Moruša: Čierna” i już zbiera pozytywne recenzje. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Choć grupa Howlin Rain powstała w 2004 roku, to członkowie zespołu wyglądają jakby spotkali się w latach 70-tych. „Howlin Rain nie przekraczają muzycznych granic, grają po prostu dla zabawy” mówi gitarzysta, wokalista i założyciel zespołu Ethan Miller. Ich debiutancki krążek ukazał się w 2006 roku, po piorunującym sukcesie ruszyli w trasę z Queens of Stone Age. Do dziś wydali cztery albumy. Ostatni, „The Russian Wilds”, ukazał się w 2012 roku i w krótkim czasie zdobywając znakomite recenzje na całym świecie. Zespół pozostaje wierny klimatom muzycznym rodem z 1970 roku. W ich muzyce usłyszymy przede wszystkim charakterystycznego dla tamtych czasów psychodelicznego rocka, szczyptę melodyjnego folku, mocne hardcorowe brzmienia oraz klasyczne gitary.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News