Colours of Ostrava 2015

 

colours of ostrava

Urokliwy, postindustrialny kompleks dawnej huty Dolní Vítkovice w Ostrawie po raz kolejny zgromadzi tysiące uczestników na cztery dni kulturalnego wypoczynku i muzycznej zabawy!

Pierwszym headlinerem Colours 2015 jest Mika! Multiplatynowy piosenkarz i kompozytor z Libanu zachwyca wieloskalowym głosem. Nazywany współczesnym wcieleniem Freddiego Mercury’ego, muzycznie udzielał się już od najmłodszych lat. Słynne „Relax, Take It Easy” zabrzmi już w lipcu w Ostrawie. Swój występ podczas Colours 2015 potwierdził także Caribou. Artysta znany również pod pseudonimami Manitoba lub Daphni, tworzy muzykę spod znaku electro, podszytą psychodeliczną nutą, często utrzymaną w melancholijnej atmosferze. Słuchając najnowszego albumu Kanadyjczyka zatytułowanego „Our Love”, mamy do czynienia na przemian z intrygującymi i bajkowymi dźwiękami. Ostrawę w lipcu odwiedzą francuscy królowie electro swingu Caravan Palace! Cygańska energia i różnorodność płynąca z inspiracji gitarzystą Django Reinhardem oraz szalony, nieposkromiony swing podsycone zostały sporą dawką elektroniki i klubowych rytmów. Swans to jeden z najważniejszych zespołów lat ’80, reaktywowany w 2010 roku. Ich mocno eksperymentalne brzmienie oscyluje między rockiem i ambientem. Charakterystyczne dla grupy są konsekwentne, inspirowane muzyką klasyczną, kilkunastominutowe kompozycje. Swans powracają do Ostrawy po czterech latach, prezentując nowe wydawnictwo „To Be Kind”.

Ponadto wystąpią również: Sly & Robbie meet Nils Petter Molvaer, Black Strobe, The Mispers, Choir of Young Believers i wielu innych, a kolejne ogłoszenia już wkrótce!

Podczas zeszłorocznej, trzynastej edycji w Ostrawie bawiła się rekordowa liczba ponad 40 tysięcy uczestników! W listopadzie festiwal Colours of Ostrava – wielokrotnie nagradzany do tej pory m.in. przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) – został zakwalifikowany do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival, a wszystko dzięki głosom fanów z całej Europy.

Więcej informacji: www.colours.pl

 

Tekst | na podstawie materiałów prasowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News