Categories: ludziemiastomuzyka

Coldplay nie wyruszy w kolejną trasę koncertową. Powodem jest walka z zanieczyszczeniem środowiska

Nowy album Coldplay Everyday Life jest już dostępny, jednak nie spodziewajcie się trasy koncertowej promującej nowe wydawnictwo.

Coldplay zawiesza koncertowanie na tak długo, aż występy grupy nie będą miały korzystnego wpływu na środowisko. Chris Martin, frontman zespołu przyznał, że celem zespołu są w tej chwili koncerty, które byłyby neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Coldplay przebywa obecnie w Jordanii, gdzie dzisiaj zagra dwa koncerty z albumu Everyday Life, które będą transmitowane na żywo na YouTube – jeden o wschodzie, drugi o zachodzie słońca, co ma odzwierciedlać dwie części nowego krążka. Koncert o wschodzie słońca jest już dostępny na YouTube.

W wywiadzie dla BBC Martin przyznał, że razem z zespołem chcą poświęcić teraz czas na udoskonalenie koncertów, tak by były korzystne dla środowiska. Dodał także, że najtrudniejszym elementem jest wyeliminowanie podróży samolotem podczas trasy.

Naszym marzeniem jest koncert bez plastiku jednorazowego użytku oraz zasilanie w dużej mierze energią słoneczną.

Ostatnia światowa trasa zespołu odbyła się w latach 2016-2017. Zespół zagrał wówczas 122 koncerty na czterech kontynentach. 25 listopada Coldplay wystąpi w londyńskim Natural History Museum, a wpływy z koncertu zostaną przekazane na cele organizacji ClientEarth.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dawanie dobrego przykładu w obliczu kryzysu klimatycznego – bezczynność nie jest opcją, jeśli chcemy uratować planetę dla przyszłych pokoleń.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago