Codzienność i więcej

Zdjęcie kubka, nawet najbardziej przekontrastowane, nie czyni cię artystą, ale…

The taable to grupa artystów, którzy z przedmiotów codziennego użytku, przy pomocy odpowiedniej grafiki potrafią uczynić sztukę. Za początki działalności grupy odpowiedzialni są Axel Oswith i Amanda Kusai. Artyści tworzą głównie fotografie, ale mają też lekki przechył w stronę projektowania użytkowego. Ich zdjęcia są proste, minimalistyczne (łyżka do lodów, plastikowe żołnierzyki, papier toaletowy na kolorowym, przeważnie pastelowym tle).

Jednak jest w tym coś, co sprawia, że wygląda to po prostu fajnie, dostylizowane czy czasem nawet przestylizowane przedmioty sprawiają, że chciałoby się ich ‘portret’ powiesić w nowoczesnym mieszkaniu. W obszarze zainteresowania fotografów znajdują się nie tylko rzeczy codziennego użytku i zabawki. Prace The taable pojawiły się m.in. w magazynie ,,Elle” oraz na licznych wystawach indywidualnych.Tworzą także niesamowite zdjęcia jedzenia (nieco inne od facebookowych foteczek sushi i muffinek wrzucanych non stop przez uciążliwych znajomych) oraz portrety ludzi. Ze zdjęć The taable patrzy na nas (dosłownie!) plasterek szynki, macha do nas ręka w paczce po frytkach z Mc Donalda, a na patelni smaży się kostka rubika.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


v.1

v.10

v.11

v.13

v.14

v.15

v.2

v.3

zdjęcia |

tekst | Joanna Jaszczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News