Co wiemy o filmie „Hot Summer Nights” z Timothée Chalamet?

Chłopak i dziewczyna patrzący sobie w oczy

Timothée Chalamet, gwiazda Tamtych dni, tamtych nocy i Lady Bird w swojej najnowszej roli handluje marihuaną. Co wiemy o jego kreacji w Hot Summer Nights?

Elio (Tamte dni, tamte noce) był sympatycznym, nieśmiałym i zagubionym chłopcem. Obraz aroganckiego i pewnego siebie Kyle’a (Lady Bird) mógł lekko zadziwić widzów. Jednak nikt nie spodziewał się, że aktor, który w tak krótkim czasie rozkochał w sobie publikę na całym świecie wcieli się w rolę dilera. Daniel, główny bohater Hot Summer Nights jest wrażliwym chłopakiem, spędzającym wakacje na Cape Cod. Niespodziewanie staje się częścią lokalnego półświatka narkotykowego.

Reżyserem jest Elijah Bynum

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Hot Summer Nights napisał i wyreżyserował urodzony w Massachusetts, Elijah Bynum. Reżyser nie ukończył szkoły filmowej, ale w 2013 roku jego dwa scenariusze trafiły do ekskluzywnego klubu Czarnej Listy – Missisippi Mud oraz Hot Summer Nights.

Zrozumiałem, że mam większe szanse znaleźć złoża ropy naftowej na moim podwórku, niż zrobić karierę w przemyśle filmowym, mówi w jednym z wywiadów. Bynum twierdzi, że nie miał zamiaru być reżyserem, dopóki szansa nie nadeszła wraz z tym filmem.

Trudny film do nakręcenia

Udzielając wywiadu dla No Film School Bynum przyznał, że nie oczekiwał rozwoju wydarzeń po trafieniu na Czarną Listę. Scenariusz został bardzo dobrze przyjęty, ale nikt nie chciał zrobić filmu. Myślę, że odstraszał ludzi z komercyjnego punktu widzenia. Na przykład, jaki kapitał na to przeznaczyć?, mówi reżyser. Ten rodzaj filmu wymagał sporego budżetu. Jest przeznaczony dla widzów powyżej 17. roku życia, z nastolatkami w obsadzie i o mrocznym zakończeniu… Nikt za bardzo nie wiedział, co z tym zrobić.

Imperative Entertainment, raczkująca firma zaprosiła Elijaha na spotkanie i ostatecznie wsparła ten projekt, spełniając jego marzenia.

hot summer nights Co wiemy o filmie „Hot Summer Nights” z Timothée Chalamet?

Historia

Romantyczny thriller o dojrzewaniu to historia Daniela, w którego rolę wciela się Timothée Chalamet. Chłopak z przedmieść niechętnie wyrusza latem na Cape Cod wraz ze swoją ciotką w 1991 roku. Wysyłanie tam latem, co za banał, mówi do matki na początku zapowiedzi. Fabuła filmu przedstawia przemianę bohatera z nieporadnego nastolatka w pewnego siebie dilera, który bez namysłu zgadza się ukryć narkotyki miejscowego buntownika, Huntera (Alex Roe). Z czasem Daniel zadurza się w jego siostrze, odgrywanej przez Maikę Monroe (Coś za mną chodzi). Jednak to romans kompletnie inny od tego, który widzieliście w Tamtych dniach, tamtych nocach.

Chciałem opowiedzieć ciekawą historię, której byłem świadkiem w czasach studiów, zdradził Bynum w wywiadzie dla Consequence of Sound. Mieszkający w Amherst reżyser obserwował tragiczne wzloty i upadki małych kręgów handlarzy oraz ich przyjaciół. Historia została przeniesiona do Cape Cod i zupełnie zmieniona. Jest mroczniejsza, trochę bardziej krwawa i gra toczy się o wyższą stawkę. Jakby tego było mało, do miejscowości zbliża się huragan.

Duży wpływ na Bynuma miał także film na podstawie opowiadania Stephena Kinga, Stań przy mnie. Myślę, że wydobył rzeczy, które są instynktowne, emocjonalne i w dodatku bardzo amerykańskie. Wyraża tęsknotę za minioną erą Ameryki, jednocześnie unikając pastiszu, powiedział Elijah.

Klimat

Rok 1991 był zabawny ze względu na ciągłe poszukiwanie własnego stylu po latach 80. Kina samochodowe, podczas których wyświetlano Terminatora 2: Dzień Sądu. Bitwy w Street Fighter 2 rozgrywane w miejscowych salonach gier. W erze poszukującej tożsamości królował David Bowie, Can, The Zombies i przeróżne, inne brzmienia. Od strony wizualnej film jest wyjątkowo klimatyczny i modny. Napięcie wzrasta, kiedy romans i przestępczość nabierają tempa, a wszystko to w obliczu zbliżającego się romansu.

MV5BNzY4ZDNlYTAtZDQ4OC00ODU1LWIyZjAtZWVjZGE5ZjczZmY4XkEyXkFqcGdeQXVyNjYzMzU4OTg@. V1 Co wiemy o filmie „Hot Summer Nights” z Timothée Chalamet?

Timothée Chalamet

Początkującemu producentowi, Ryanowi Friedkinowi bardzo zależało, aby główną rolę w filmie zagrała młoda, wznosząca się gwiazda kina, Timothée Chalamet. Nowojorczyk jest jednym z trójki najmłodszych aktorów w historii, którzy otrzymali nominację do Oscara. W Hot Night Summer będziecie mieli okazję zobaczyć, jak z nieśmiałego chłopca Chalamet zmienia się w dilera, który coraz pewniej porusza się w biznesie.

Maika Monroe

McKayla, w której postać wciela się Maika Monroe jest tajemniczą dziewczyną, w której zakochuje się Daniel. Niestety okazuje się być także młodszą siostrą jego partnera do interesów. Maika znana jest przede wszystkim z roli w inteligentnym i seksownym horrorze, Coś za mną chodzi. Oprócz tego, aktorka wystąpiła jeszcze w takich filmach jak Gość, Dzień Niepodległości: Odrodzenie oraz Plemiona Palos Verdes. Maika została okrzyknięta jedną z najlepszych, współczesnych aktorek występujących w filmach grozy.

Premiera wciąż daleko

Hot Summer Nights nie trafi do międzynarodowych kin przynajmniej do końca lipca. Pierwsza premiera odbyła się w zeszłym roku na festiwalu South By South West i zgarnęła entuzjastyczne opinie. Film został opisany jako czarująca i gwałtowna opowieść o dojrzewaniu. Styl porównano nawet do wczesnego Paula Thomasa Andersona, co niewątpliwie jest dużym komplementem.

Tekst: Mateusz Sidorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News