Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

loft przestrzeń meble minimalizm

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się w nich sprawdzały stoliki będące połączeniem drewna i metalu, bardzo proste w swojej konstrukcji, a przy tym estetyczne i funkcjonalne. Warto jednak pamiętać o tym, że na użyteczność i stabilność takich stolików wpływ ma to, czy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Czy stoły loftowe to rozwiązanie wyłącznie do nowoczesnych wnętrz? 

Nowoczesny styl we wnętrzach jest bardzo różnorodny, ma sobie wiele elementów charakterystycznych dla stylu glamour, skandynawskiego czy klasycznego. W związku z tym, że jest tak różnorodny, loftowe stoły industrialne bardzo dobrze będą się prezentowały zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i tych urządzonych w stylu nieco bardziej tradycyjnym, klasycznym. Stoliki, choć są proste w konstrukcji, wyglądają doskonale, a wszystko dzięki połączeniu metalu oraz drewna.

Jak pielęgnować stoły loftowe, by jak najdłużej zachowały swoją estetykę? 

Jeżeli stoły loftowe  będą odpowiednio zadbane i pielęgnowane (a to naprawdę bardzo proste zadanie), pozostaną funkcjonalne i użyteczne przez długie lata. Pielęgnując mebel, należy przede wszystkim pamiętać o uwzględnieniu rodzaju materiału, z jakiego został wykonany. Chodzi tu przede wszystkim o to, by pamiętać o tym, czy materiał jest wrażliwy na działanie środków chemicznych, czy też nie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W stolikach loftowych idealnie sprawdzają się blaty dębowe, które nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również bardzo łatwo poddają się czyszczeniu. Podobnie jest z płytą MDF, która jednak jest mniej trwała niż dąb. Na rynku jest wiele specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia stołów, więc nie powinno być większych trudności ze znalezieniem tego odpowiedniego. 

Niezależnie od tego, z jakiego materiału został wykonany blat, nie należy stosować twardych gąbek, które przyczynią się do powstania nieestetycznych rys na blacie. Warto również zrezygnować z ustawiania na stolikach gorących naczyń (bez odpowiednich podstawek) oraz ostrych przedmiotów, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia powierzchni blatu.

Materiał partnerski

Jeżeli jesteś bogaty zobacz też: Świnka wietnamska – mikroświnka (nie)domowa ?

Świnka wietnamska – mikroświnka (nie)domowa ?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News