Co się stanie, gdy Photoshop połączy siły z surrealizmem?

obrazek przedstawia wulkan wyrzucający ze swojego wnętrza kolorowe piłki

Drodzy i drogie! Salvador Dali żyje! Jego duchową obecnością naznaczone są obrazy rosyjskich surrealistów, takich jak Vladimir Kush. Cząstka jego geniuszu przejawia się również w twórczości Beksińskiego. Ostatnio zaś jego duch postanowił skorzystać z… Instagrama.

Duch wybitnego artysty opętał ciało twórcy, funkcjonującego pod pseudonimem James Popsys. Przy pomocy Photoshopa kreuje on przesiąknięte oniryzmem i absurdem obrazy. Co powiecie na stację metra na uboczu opustoszałej wsi? Jak zadziała na Wasze zmysły donut nabity na szpicę drapacza chmur? Przekonajcie się sami!

obraz przedstawia donut nabity na szpicę drapacza chmur obrazek przedstawia stację metra usytuowaną na górskiej polanie obraz przedstawia człowieka nurkującego w kropli wody znajdującej się na liściu obrazek przedstawia koło rowerowe zamieszczone nad rzeką, po której pływają statki obrazek przedstawia big ben, na którego nałożone są słuchawki i opaska zabezpieczjąca oczy przed światłem Moje obrazy można opisać wieloma słowami, ale „fun” jest moim ulubionym określeniem. Uwielbiam łączyć niepasujące do siebie obiekty i miejsca, budując ironię, w nadziei na wywołanie śmiechu u odbiorcy – mówi autor.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Faktycznie. Szok poznawczy wywołany przyswajaniem tych graficznych oksymoronów pozwala nam przez chwilę poluzować neuronowe synapsy i podejść do rzeczywistości z większym dystansem. No cóż. Panie James! Czekamy na więcej!

Tekst: Krzysztof Jędrzejczyk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News