Co robimy w ukryciu

Film o wampirach bez znanych nazwisk i ogromnego budżetu. Mimo tego najnowszą produkcję duetu Waititi&Clement już okrzyknięto najlepszą komedią roku.

http://www.niekulturalny.com.pl/wp-content/uploads/2014/11/what_we_do_in_the_shadows.jpg
http://www.niekulturalny.com.pl/wp-content/uploads/2014/11/what_we_do_in_the_shadows.jpg

Nowy film twórców „Boya” i „Flight of the Conchords” opowiada historię czterech wampirów: Viago (379 l.), Deacona (183 l.), Vladislava (862 l.) i Petyra (8000 l.), którzy mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich głównym zajęciem nie jest tylko poszukiwanie świeżej krwi czy przeżywanie rozterek miłosnych. To, z czym mierzą się bohaterowie to wyzwania, jakie stawia przed nimi codzienność. Zderzenie z nią pokazuje, że jedynym, co odróżnia ich od ludzi jest nieśmiertelność.

Zrealizowany w konwencji mockumentu (czyli fikcji stylizowanej na film dokumentalny) obraz to mieszanka czarnej komedii i horroru. Nowozelandzka produkcja jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Od 27.02. „Co robimy w ukryciu” będzie można zobaczyć w polskich kinach.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News