Co robił nagi mężczyzna z jajkiem na grobie Salvadora Dali?

Nagi mężczyzna trzymający jajko

Goście odwiedzający niedawno Muzeum Salvadora Dali, mieli okazję zobaczyć na własne oczy bardzo surrealistyczną scenę, której z pewnością nikt sie nie spodziewał.

Do włoskiego muzeum wpadł mężczyzna, który najpierw się rozebrał, wykonał mały performance, a następnie… rozbił ceramiczne jajko na grobie Salvadora. Zapytacie: po co? By uczcić 115 rocznicę urodzin surrealisty. Co więcej, po rozbiciu jajka mężczyzna ubrał się, posprzątał po sobie i po prostu wyszedł.

Jak się okazało, mężczyzna ten to Adrián Pinoartysta znany z publicznych, kontrowersyjnych występów w galeriach sztuki i muzeach na terenie całej Europy. Na swoim Instagramie, sam siebie nazywa chłopakiem Wenus, a w swoim artystycznym dorobku ma między innymi nagie zdjęcie obok Davida Michała Anioła, czy Dziewczyny z perłą Vermeera.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Performance na grobowcu Salvadora był częścią jego trwającego projektu – Project V, który ma być celebracją klasycznej nagości i odzyskaniem mistycznego sensu i rytuału sztuki.

https://www.instagram.com/p/BxVC-OVjcNo/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News