Co robią kobiety, kiedy nikt nie patrzy?

Kobieta siedzaca w toalecie

Jak wygląda codzienność bez instagramowych filtrów? Czy bez nich, zwyczajne, rutynowe czynności są równie interesujące? Ilustratorka Sally Nixon zainspirowana obserwacją kobiet ze swojego otoczenia, pokazuje sceny z życia „od kuchni”, czyli prawdziwe oblicze, którego nie publikujemy na portalach społecznościowych.

Autorka ilustracji podjęła się projektu, w którym przez 365 dni, każdego dnia, publikuje jeden rysunek przedstawiający rutynowe zajęcia bohaterek – kobiet. Dla przykładu, objadanie się w łóżku, czytanie gazet w toalecie czy chodzenie nago po mieszkaniu. Wszystko to, co jest nam dobrze znane z codziennego życia. Sally Nixon umieszcza rysunki regularnie na swoim Instagramie, gdzie zdobywa coraz szersze grono zainteresowanych. Możecie je znaleźć także na stronie internetowej autorki.

Kobiety siedzace na kanapie Kobieta z laptopem w łóżku Kobieta leżąca na kanapie pod kocem Malowanie paznokci czarnym lakierem Dziewczyna zakładająca skarpetki, dookoła pokoju bałagan Kobieta w kuchni w zoltej koszulce Naga kobieta w lazience myjaca zeby

Tekst: Magdalena Paszt

5/5 - (2 votes)