Co robi tonący dom na środku Tamizy? To akcja działaczy z Extinction Rebellion

Tonący dom na środku rzeki

Najnowsze działanie podjęte przez aktywistów z międzynarodowego ruchu społeczno-politycznego protestującego przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu ma na celu zwrócenie uwagi na katastrofalną rzeczywistość spowodowaną podnoszeniem się poziomu mórz i oceanów.

10 listopada 2019 roku działacze Extinction Rebellion zatopili w londyńskiej Tamizie dom jednorodzinny, podobny do tych znajdujących się w podmiejskich częściach Londynu. Jak sami mówią, akcja jest kolejną próbą wysłania sygnału SOS do rządu w sprawie ich bezczynności klimatycznej, ale także do zobrazowania zagrożeń, jakie ludzie mogą napotkać na skutek kryzysu klimatycznego.

Akcja została zainicjowana po tym, gdy w całej Anglii uruchomiono prawie 50 ostrzeżeń powodziowych. Tylko w Doncaster zalanych zostało około 400 domów. Statystyki udostępnione przez Extinction Rebellion sugerują, że do 2100 roku, poziom mórz wzrośnie z jednego do pięciu metrów.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy stracili domy, środki do życia i będziemy nadal walczyć o podjęcie działań, zanim będzie za późno.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News