Co powinniście wiedzieć o Sharon Tate przed obejrzeniem „Pewnego razu… w Hollywood”?

Naga kobieta i mężczyzna na białym tle

Sharon Marie Tate, amerykańska aktorka jest uważana za jedną z najpiękniejszych gwiazd kina. Swoją karierę zaczynała w latach 60. XX wieku od małych ról telewizyjnych.

Sharon Tate urodziła się 24 stycznia 1943 roku w Dallas. Została okrzyknięta jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia w Hollywood. Była nominowana do Złotego Globa za rolę w Dolinie lalek (1967). Sławę przyniósł jej także film Nieustraszeni pogromcy wampirów, Romana Polańskiego. Niestety propozycje ról, które otrzymywała, opierały się głównie na tym, by ładnie wyglądała przed kamerą.

Pracowała także jako modelka, a jej twarz niejednokrotnie pojawiała się na okładkach czasopism, nie tylko modowych. Na przykład marcowy numer Playboya z 1967 roku obwieścił narodziny nowej gwiazdy w artykule zatytułowanym This is the year that Sharon Tate happens…, zawierającym 6 rozebranych i częściowo rozebranych zdjęć, które zrobił aktorce Roman Polański podczas kręcenia Nieustraszonych pogromców wampirów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W 1968 roku wyszła za mąż za reżysera filmowego Romana Polańskiego. Dzisiaj niestety pamiętana jest, właśnie jako tragicznie zmarła żona Polańskiego, która będąc w dziewiątym miesiącu ciąży, zginęła w swoim domu w Beverly Hills.

9 sierpnia 1969 roku, Sharon Tate wraz z czworgiem przyjaciół, została zamordowana przez członków sekty przewodzonej przez Charlesa Mansona. Sharon Tate była nie tylko piękna, ale też bardzo wrażliwa i obdarzona niezwykłym poczuciem humoru. Jej wschodząca gwiazda upadła, zanim stała się naprawdę sławna, a przykrą rzeczą jest to, że większość osób usłyszała o niej dopiero po jej śmierci.

26sharontate 5 jumbo Co powinniście wiedzieć o Sharon Tate przed obejrzeniem „Pewnego razu... w Hollywood”? z24979748O Co powinniście wiedzieć o Sharon Tate przed obejrzeniem „Pewnego razu... w Hollywood”?

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News