Co pasztetowa i smalec mają wspólnego z filmem „Pokot”?

Grupa ludzi ubrana w kurski, stojąca pod dużym parasolem, dookoła pada śnieg

40 dni zdjęciowych, cztery pory roku, temperatura sięgająca nawet do minus 17 stopni. Tak właśnie wyglądały prace nad filmem „Pokot” Agnieszki Holland, który na tegorocznym Berlinale zdobył Srebrnego Niedźwiedzia.

Jeszcze wiele miesięcy przed premierą aktorzy na planie filmu mówili, że Pokot, to współczesna baśń – magiczna, tajemnicza i pełna niespodzianek. Główna bohaterka jest pełnokrwistą postacią i jak powiedziała pisarka, Sylwia Chutnik podczs strajku kobiet 8 marca – Właśnie przyszedł czas Duszejko i innych mocnych bohaterek, które nie boją się niczego.

Jak czuła się Agnieszka Mandat, filmowa Duszejko, na planie „Pokotu”, gdy nie był jeszcze znany ostateczny kształt filmu? Aktorka opowiadała o tym, jak próbowała zaskarbić sobie miłość i przywiązanie psów, które grały Leę i Białkę, ukochane suki Duszejko.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

By psy przymilały się do niej i lizały ją po twarzy i rękach, wysmarowano aktorkę pasztetową. Okazało się, że to nie zadziałało – psy nie przepadały za tym wyrobem. Członkowie ekipy ruszyli do okolicznych domostw w poszukiwaniu smalcu. Udało się go szybko zdobyć, jednak psom smalec smakował tylko trochę bardziej niż pasztetowa. Ostatecznie Agnieszka Mandat musiała pojechać na kilka dni do Czech tylko po to, by zaprzyjaźnić się z psami –  ich więź na ekranie musiała wyglądać wiarygodnie.

Kolejną ciekawostką zza kulis jest to, że aktorka specjalnie na potrzeby filmu nauczyła się jeździć na biegówkach, okupując proces nauki licznymi upadkami i obtłuczeniami kości ogonowej. Efektów niestety nie zobaczymy, bo ujęcia nie weszły do filmu.

Agnieszce Mandat zostanie jeszcze jedna umiejętność zdobyta na potrzeby filmu. Aktorka wzięła kilka lekcji rzeźbienia w drewnie. Niestety, jak w przypadku poprzedniej – nie wykorzystana w finalnej wersji filmu. Na koniec, mamy dla was kilka zdjęć zza kulis filmu, zapraszamy do oglądania!

Kobieta siedząca w altanie przed domem i druga opierająca się o balustradę W ciemnym pokoju przy biurku siedzi mężczyzna, a naprzeciwko niego kobieta Widok lasu z mgłą, biegnącej dziewczyny i dwóch psów Kobieta przytulająca się do mężczyzny

Zdjęcia: R. Palka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News