Co obejrzeć na Prime Video? – 7 propozycji

Co obejrzeć na Prime Video – 7 propozycji
„Mój piękny syn” na Prime Video, źródło zdjęcia: Filmweb

Prime Video zadebiutowało w Polsce 12 października 2021 roku. Od tamtej pory platforma streamingowa poszerzyła swoją ofertę o wiele wspaniałych produkcji. Jakie filmy warto obejrzeć na Prime Video po wykupieniu subskrypcji? Oto siedem propozycji na wieczorny seans!

Mój piękny syn (2018) reż. Felix Van Groeningen

„Mój piękny syn” opowiada historię patchworkowej rodziny, która mierzy się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi; o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości ojca, który nie potrafi wypuścić swojego syna z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Piękna i wzruszająca opowieść z niesamowitymi rolami Timothée Chalameta i Steve’a Carella. Must see dla wszystkich subskrybentów Prime Video!


Potrzebujesz MacBooka? Razem z ekspertami Lantre wybraliśmy maszynę dla ciebie 💻🍏👍

Człowiek słoń (1980) reż. David Lynch

Wiktoriańska Anglia. Dr Frederick Treves (Anthony Hopkins) przypadkiem trafia do jarmarcznej budy cyrkowej, gdzie na pokaz wystawiany jest John Merrick (John Hurt) zwany „człowiekiem-słoniem”. Treves dobija targu z właścicielem i wypożycza dziwną postać, aby dokładniej zbadać tak rzadki przypadek medyczny. Wycieńczony astmą i nieludzkim traktowaniem Merrick zostaje przewieziony do szpitala. Okazuje się, że straszliwie zdeformowane ciało kryje człowieka o niezwykłej inteligencji i wrażliwości.

Piękny, poruszający i dający do myślenia film Davida Lyncha. Czarno-białe zdjęcia tworzą ciekawą atmosferę. Warto również zwrócić uwagę na charakteryzację. Seans obowiązkowy dla subskrybentów Prime Video!

Przekleństwa niewinności (1999) reż. Sofia Coppola

Lata 70., senna sceneria konserwatywnej dzielnicy Grosse Point, na przedmieściach Michigan. Pan Lisbon, matematyk z miejscowego liceum i jego żona, gospodyni domowa wychowują swe nastoletnie córki w surowej atmosferze. Dziewczęta wzbudzają ogromne zainteresowanie chłopców z sąsiedztwa, którzy dzięki nim odkrywają tajemnice kobiecości. Gdy najmłodsza z sióstr popełnia samobójstwo, fascynacja chłopców pogłębia się. Śledzą każdy ruch dziewcząt, zbierają przedmioty do nich należące, studiują pamiętnik Cecilii. Tymczasem po śmierci Cecilii rodzina państwa Lisbon rozpada się. Pani Lisbon izoluje dziewczynki, aby uchronić je przed złem. Gdy jedna z córek po balu nie wraca na noc, siostry Lisbon za karę zostają uwięzione we własnym domu. Jak skończy się ich izolacja od świata?

Ekranizacja mocnej powieści Jeffrey’a Eugenidesa to debiut reżyserski Sofii Coppoli. „Przekleństwa niewinności” to jednocześnie niezapomniany dramat psychologiczny i subtelnie dziewczęce kino (na Prime Video nie ma drugiego takiego filmu!). W rolach głównych: Kirsten Dunst, A.J. Cook, Chelse Swain, Leslie Hayman, Hanna Hall, James Woods, Kathleen Turner.

Inni (2001) reż. Alejandro Amenábar

Wyspa Jersey, tuż po zakończeniu II wojny światowej. Grace (Nicole Kidman) czeka na powrót zaginionego na froncie męża (Christopher Eccleston). Mieszka z dziećmi w położonej na uboczu, posępnej wiktoriańskiej rezydencji. Młoda kobieta wychowuje Ann (Alakina Mann) i jej młodszego brata Nicholasa (James Bentley) w duchu surowego katolicyzmu. Dzieci poddane są też innym rygorom. Cierpią na fotofobię – ostrą formę alergii na światło. Choroba skazuje dzieci na życie w ciągłym półmroku – mogą wychodzić na dwór tylko nocą, a dni spędzają przy świecach i zaciągniętych kotarach. Ann straszy brata opowieściami o duchach, które rzekomo krążą po domu. Znerwicowana Grace tępi te wymysły, ale czasami jej samej wydaje się, że słyszy dziwne odgłosy w odległych zakątkach rezydencji.

Jeden z najciekawszych filmów grozy na Prime Video. Interesująca, trzymająca w napięciu, mroczna i zaskakująca opowieść o duchach.

Blue Jasmine (2013) reż. Woody Allen

Oscarowa produkcja Woody’ego Allena na Prime Video. Warta uwagi ze względu na świetny scenariusz i wyśmienitą obsadę.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnego stylu życia u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Wszystko kończy się, gdy mężczyzna chce rozwieść się z Jasmine. Kobieta nie może się z tym pogodzić i donosi na niego FBI. Jako że Harold od lat defraudował środki finansowe powierzone mu przez klientów trafia do więzienia, gdzie popełnia samobójstwo. Konta małżeństwa zostają zablokowane, a uporządkowane życie Jasmine z dnia na dzień zmienia się nie do poznania.

Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera. Wkrótce siostra pozna rozrywkowego Ala (Louis C.K.), a o względy Jasmine zaczną zabiegać temperamentny lekarz (Michael Stuhlbarg) i szarmancki dyplomata Dwight (Peter Sarsgaard), zafascynowany jej urodą i arystokratycznym szykiem.

Wonderstruck (2017) reż. Todd Haynes

Ameryka, rok 1977. Ben ma 12 lat i mieszka z ciotką w Minnesocie. Jego matka zginęła niedawno w wypadku samochodowym, nie zdążywszy wyznać synowi tożsamości jego ojca i pozostawiając go zdezorientowanego w niezbyt przyjaznym dla niego świecie. Na skutek porażenia piorunem chłopak traci słuch, ale odkrywa wskazówkę co do pobytu ojca. Wyrusza do Nowego Jorku na przygodę życia.

Ameryka, rok 1927. Głuchoniema Rose mieszka z ojcem w pięknym domu w New Jersey, z którego nie potrafi się cieszyć, zaszywa się więc przy każdej możliwej okazji w kinie, pozwalając wydarzeniom wielkiego ekranu odrywać się od codziennych trosk. Nigdy nie znała matki, ale ma pomysł, kim może być. Postanawia ją odnaleźć i wyrusza w tym celu do Nowego Jorku. Ją również po ucieczce z domu czeka wielka przygoda.

Dwa odseparowane czasem, przestrzenią i wyglądem światy mają jednak element wspólny: młodość, która – gdy nie jest jeszcze spętana ograniczeniami dorosłej wyobraźni – potrafi dokonywać prawdziwych cudów.

Niesamowita produkcja na Prime Video na podstawie powieści Briana Selznicka. W rolach głównych: Julianne Moore, Millicent Simmonds, Michelle Williams, Tom Noonan, Oakes Fegley i Cory Michael Smith.

Nikomu ani słowa (2021) reż. Alex Mcaulay

Dwaj nastoletni bracia, Joey (Jack Dylan Grazer) i Matt (Fionn Whitehead), próbują ukraść z pustego domu puszkę pełną gotówki, aby opłacić opiekę medyczną chorej matki (Mena Suvari). Podczas ucieczki bracia zostają przyłapani przez ochroniarza (Rainn Wilson), który ściga ich przez las i przypadkowo wpada na dno zapomnianej studni, łamiąc przy tym nogę. Joey i Matt muszą teraz stanąć przed mrocznym wyborem: pomóc uwięzionemu ochroniarzowi, ryzykując ukaraniem za przestępstwo czy zostawić go tam, gdzie prawdopodobnie nigdy nie zostanie odnaleziony.

Bardzo dobry thriller o zaskakującym zakończeniu. Kino wzbudzające emocje, w którym nie brakuje wyrazistych postaci. Jedyna taka produkcja na Prime Video.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: 10 najlepszych filmów wojennych, których jeszcze nie widziałeś

10 najlepszych filmów wojennych, których jeszcze nie widziałeś

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News