Canal+ Online słynie z tysięcy fantastycznych filmów w swojej ofercie! Otwierając katalog tej platformy streamingowej trudno wybrać cokolwiek na wieczorny seans – tak wiele tytułów wartych jest zobaczenia! Dlatego też stworzyliśmy ranking, który zawiera najlepsze filmy platformy Canal+ Online. Oto siedem produkcji, które koniecznie musicie zobaczyć!
Najlepsze filmy do obejrzenia na Canal+ Online – TOP7
1. „Nice Guys. Równi Goście” (2016) reż Shane Black
Obsada: Ryan Gosling, Russell Crowe, Margaret Qualley i Angourie Rice.
Film rozgrywa się w 1977 roku w Los Angeles. Samotny ojciec i licencjonowany prywatny detektyw Holland March zostaje zatrudniony do odnalezienia gwiazdy porno – słynnej Misty Mountains. Trop prowadzi go do dziewczyny o imieniu Amelia. Na swojej drodze spotyka Jacksona Healeya, którego zadaniem jest wyraźne danie do zrozumienia każdemu, kto poszukuje Amelii, aby zaprzestał tych poszukiwań. March i Healey zmuszeni są połączyć siły, aby odnaleźć Amelię. Razem mierzą się ze światem ekscentrycznych przestępców, striptizerkami przebranymi za syreny, filmami eksperymentalnymi, a nawet możliwym spiskiem rządowym.
Fantastyczny duet Gosling – Crowe. Film wciąga, jest zwariowany, nie brakuje w nim zabawnych dialogów, sytuacji oraz genialny zagranych postaci. Najlepsza komedia kryminalna ostatnich lat i na platformie Canal+ Online!
2. „Inni” (2001) reż. Alejandro Amenábar
Obsada: Nicole Kidman, Christopher Eccleston, Alakina Mann i James Bentley.
Wyspa Jersey, tuż po zakończeniu II wojny światowej. Grace czeka na powrót zaginionego na froncie męża. Mieszka z dziećmi w położonej na uboczu, posępnej wiktoriańskiej rezydencji. Młoda kobieta wychowuje Ann i jej młodszego brata Nicholasa w duchu surowego katolicyzmu. Dzieci poddane są też innym rygorom. Cierpią na fotofobię – ostrą formę alergii na światło. Choroba skazuje dzieci na życie w ciągłym półmroku – mogą wychodzić na dwór tylko nocą, a dni spędzają przy świecach i zaciągniętych kotarach. Ann straszy brata opowieściami o duchach, które rzekomo krążą po domu. Znerwicowana Grace sama zaczyna wierzyć, że słyszy dziwne odgłosy w odległych zakątkach rezydencji.
Jeden z najciekawszych filmów grozy na Canal+ Online. Trzymająca w napięciu, mroczna oraz zaskakująca opowieść o duchach zainspirowana słynnym opowiadaniem „W kleszczach lęku” Henry’ego James.
3. „Wieloryb” (2022) reż. Darren Aronofsky
Obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink i Hong Chau.
Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.
Piękny film o relacjach międzyludzkich. Zwraca uwagę jak wzajemne niezrozumienie oraz odrzucenie może wpłynąć na przyszłość. Warto obejrzeć go na Canal+ Online ze względu na fantastyczne kreacje aktorskie i świetna charakteryzacja!
4. „C’mon C’mon” (2021) reż. Mike Mills
Występują: Joaquin Phoenix, Woody Norman i Gaby Hoffmann.
Johnny jest pogubionym w życiu dziennikarzem radiowym. W ramach swojej pracy jeździ po miastach i rozmawia z młodymi ludźmi o ich troskach i oczekiwaniach wobec życia, znajdując w ich słowach nadzieję na lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. Pewnego dnia na prośbę siostry zaczyna opiekować się jej dziewięcioletnim synkiem Jessem podczas wyjazdu, do pogubionego życiowo byłego męża, którego nadal kocha. Mężczyzna i chłopiec znajdują wspólny język. Gdy nieobecność kobiety się przedłuża, Johnny zabiera chłopca w trasę i angażuje w pomoc w przygotowaniach do kolejnych radiowych wywiadów. W efekcie Johnny uczy się od Jessego co najmniej tyle, ile Jesse uczy się od niego, a wyniesione z tej przepięknej partnerskiej relacji lekcje zmienią ich przyszłe życie.
Film w cudowny sposób opowiadający o relacjach między ludźmi, a także o uczuciach, emocjach i sposobach na ich okazywanie czy radzenie sobie z nimi. Produkcja ma w sobie coś przytulnego, co sprawia, ze widzowi robi się ciepło na sercu.
5. „Mizantrop” (2023) reż. Damián Szifron
Obsada: Ben Mendelsohn, Shailene Woodley i Ralph Ineson.
Baltimore, Sylwester. Po tym, jak nieznany snajper zabija kilkadziesiąt osób śledczy FBI Lammark przejmuje sprawę, typując młodą policjantkę Eleanor do pomocy w sprofilowaniu sprawcy, której problemy osobiste zdają się być kluczem do pokrętnej psychiki mordercy. Wspólnymi siłami zaglądają w głąb ludzkiej natury, szukając zależności między przemocą a miłością.
Bardzo dobre kino kryminalne z rewelacyjnym duetem Mendelsohn – Woodley. Produkcja trzyma w napięciu i zdecydowanie jest warta obejrzenia na Canal+ Online.
6. „Kraina Lata” (2020) reż. Jessica Swale
Obsada: Gemma Arterton, Lucas Bond, Gugu Mbatha-Raw i Dixie Egerickx.
Na wybrzeżu południowej Anglii, w zacisznym domu mieszka Alice, samotna pisarka. Trwa II wojna światowa. Kobieta, nie bez oporów, przyjmuje pod dach uciekiniera z Londynu, chłopca o imieniu Frank. Z czasem ich relacje zacieśniają się, a Alice uchyla rąbka tajemnic tyczących jej niebanalnej przeszłości. Ujęta w ramy wspomnień pisarki emocjonalna opowieść.
Poruszający film z interesującą fabułą. Atutem produkcji są zachwycające plenery – „Kraina Lata” została nakręcona w Seaford, Chatham oraz na Zamku w Dover (Anglia, Wielka Brytania).
7. „Upiorne opowieści o zmroku” (2018) reż. André Øvredal
Obsada: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Austin Zajur i Natalie Ganzhorn.
Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu Sarah. Ignorując ostrzeżenia uwolnią oni złowrogą moc księgi i przebudzą do życia istoty z najgorszych koszmarów.
Produkcję powstałą na kanwie książki Alvina Schwartza warto obejrzeć dla ciekawego pomysłu na fabułę, coveru „Season of the Witch” w wykonaniu Lany Del Rey oraz dobrych efektów specjalnych. Film z pewnością spodoba się fanom „Stranger Things” oraz trylogii „Ulica Strachu”.
Tekst: Matylda Motyl