Co obejrzeć na Apple TV+? – 5 propozycji

Co obejrzeć na Apple TV+? – 5 propozycji
Kadr z filmu „Na lodzie” (2020)

Apple TV+ to ekskluzywna usługa streamingowa funkcjonująca w Polsce od 2019 roku. W swojej ofercie posiada wyłącznie tytuły sygnowane mianem Apple Originals. Jakie filmy i seriale najlepiej obejrzeć na Apple TV+? Sprawdźcie poniższą listę!

„Na lodzie” reż. Sofia Coppola

Kolejny wspaniały film twórczyni „Przekleństw niewinności” i „Marii Antoniny”. Komedia z elementami dramatu z Rashidą Jones i Billem Murrayem w rolach głównych. Produkcja studia A24 i platformy Apple TV.

„Na lodzie” przedstawia historię Laury – pisarki, młodej matki dwójki dzieci. Wystarczyła jedna chwila, aby kobieta poczuła podejrzliwość wobec swojego ukochanego męża, Deana. Niepewność potęguje fakt, iż jej wybranek nastawiony jest na karierę i bardzo często wyjeżdża w delegacje, aby zdobyć awans. Laurę zaczynają ogarniać nieprzyjemne uczucia zwątpienia i nieufności, podsycane okropną myślą, że miłość jej życia może ją zdradzać. Niechętnie prosi o pomoc nienagannie ubranego, ekscentrycznego i psotnego ojca, Felixa. Razem rozpoczynają śledztwo w Nowym Jorku podążając tropem Deana. Podróżom towarzyszą rozmowy ojca z córką, które są pełne błyskotliwości i komizmu. Jednak w głowie Laury kłębi się wciąż i wciąż jedno pytanie: „czy moje życie się rozpada?”.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Sekret wilczej gromady” reż. Tomm Moore i Ross Stewart

Wzruszająca animacja oryginalna platformy Apple TV+ twórcy „Sekretu księgi z Keels” i „Sekretów morza”. To kolejne przepięknie zrealizowane dzieło łączące historię i folklor Irlandii. Bajka „Sekret wilczej gromady” nominowana była do Oscara w 2021 roku w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Na soundtracku do animacji znalazła się wyjątkowa wersja piosenki „Running With The Wolves” AURORY.

„Sekret wilczej gromady” opowiada o młodej łowczyni, która wraz z ojcem wyrusza do Irlandii, by pomóc lokalnej społeczności i zapolować na ostatnią wilczą watahę. Zafascynowana pracą ojca dziewczyna pragnie podążać tą samą ścieżką, wymykając się potajemnie do pobliskiego lasu. Tam nawiązuje przyjaźń z członkinią tajemniczego plemienia, które podobno zmienia się nocą w wilki.

„W obronie syna” reż. Morten Tydlum

Rewelacyjna ekranizacja powieści Williama Landay’a. „W obronie syna” to produkcja oryginalna Apple TV+. Ten limitowany serial to wstrząsający thriller, w którym życie rodziny Barberów zostaje bezpowrotnie zniszczone wraz z oskarżeniem Jacoba o zamordowanie kolegi z klasy. Odcinki ukazują próbę poznania prawdy, konflikt wewnętrzny rodziców oraz studium jednostki podejrzanej o zbrodnię.

Serial warto obejrzeć ze względu na świetne kreacje aktorskie (Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell), mocne wrażenia oraz budującą klimat ścieżkę dźwiękową Atliego Örvarssona. To idealna propozycja dla fanów wątków prawniczych oraz wywołujących napięcie procesów sądowych.

„Home Before Dark” reż. Dana Fox i Dara Resnik

Serial oryginalny Apple TV+ składający się z dwóch sezonów, których fabuła inspirowana jest odkryciami młodziutkiej dziennikarki – Hilde Lysiak. Opowiada o małej reporterce, która przeprowadza się do rodzinnego miasteczka swojego ojca. Dziewczynka wbrew sprzeciwom lokalnej społeczności, ale ze wsparciem rodziny tworzy stronę internetową, na której publikuje swoje artykuły. Poszukując prawdy trafia na nowy trop w niewyjaśnionej sprawie dotyczącej najlepszego przyjaciela jej ojca.

„Home Before Dark” warto obejrzeć ze względu na wielogatunkową i wielowątkową fabułę, kreatywnie zrealizowaną czołówkę oraz interesujące postaci. Po pierwszych odcinkach bardzo łatwo wciągnąć się w dalsze oglądanie! W roli głównej znana z „The Florida Project” Brooklynn Prince, na ekranie towarzyszą jej m. in. Jim Sturgess, Kylie Rogers i Abby Miller.

„Historia Lisey” reż. Pablo Larraín

Serial limitowany Apple TV+ na podstawie powieści Stephena Kinga, która została zainspirowana obserwacjami po jego wypadku i relacją żony pisarza z siostrami. W rolach głównych: Julianne Moore, Clive Owen, Jennifer Jason Leigh oraz Joan Allen. Warto zwrócić uwagę na tę produkcję ze względu na połączenie dramatu z wątkami fantastycznymi.

Jak wskazuje tytuł, ten serial to historia Lisey Landon. Kobieta była przez większość życia głównie żoną cenionego pisarza, Scotta Landona.

Minęły dwa lata od śmierci męża, a Lisey dalej nie potrafi uporządkować jego dokumentów i notatek do powieści. Nie potrafi się pozbierać, do tego stopnia, że choć jej męża nie ma już fizycznie na tym świecie, żyje wciąż w jej głowie. Próbując posprzątać jego gabinet nieustannie przypomina sobie sytuacje sprzed lat. Jednak Scott zafascynował swoją osobowością wiele innych umysłów, również fanatyków, którzy nie cofną się przed niczym, by dostać w swe ręce jego ostatnie, wciąż nieopublikowane dzieło. Lisey nie chce już więcej dzielić się Scottem, dlatego musi przeanalizować wspólną przeszłość i rozprawić się z pozostawionymi przez niego demonami. Lisey zaczyna doświadczać wizji z pogranicza fantazji, a dodatkowo musi się zmagać z problemami sióstr.

Tekst: Matylda Motyl

Zobacz też: iPhone 14 czy iPhone 13? – co wybrać

iPhone 14 czy iPhone 13? – co wybrać

3.2/5 - (53 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News