Co najciekawszego na Big Book Festival?

Półka z książkami, która zajmuje całą ścianę

Słyszeliście kiedyś o Big Book Festival? Jeśli nie, to w najbliższy weekend macie szansę to nadrobić. Od piątku do niedzieli po raz czwarty odbędą się najmodniejsze targi książek. Zobaczcie co dla was wybraliśmy i mamy nadzieję, że się wybierzecie. Aż szkoda nie zajrzeć na to wydarzenie.

Przed nami weekendowe święto czytania. Big Book Festival odbędzie się w Pałacu Szustra przy ulicy Morskie Oko 2. Organizatorem jest fundacja Kultura nie boli, która działa na rzecz rozwoju kultury oraz sztuki. W ramach Dużego Festiwalu Czytania będzie można spotkać się z twórcami z pięciu kontynentów, a także zobaczyć multimedialny spektakl, porozmawiać o polskich sprawach czy wybrać się na ćwiczenia terenowe. Wstęp jest całkowicie darmowy.

Hamlet#Casting

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wydarzeniem otwarcia będzie spektakl z muzyką na żywo. Ponad dwudziestu aktorów oraz aktorek zaprezentuje swoją interpretację najsłynniejszego monologu w historii literatury. Już w piątek o 22:30. Pamiętajcie, że liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Plakat BBF promujący wydarzenie rozpoczynające, młody chłopak oparty o ścianę

Porąb i spłyń

Spotkanie z Larsem Myttingiem, które poprowadzi Paweł Goźliński. Norweg, powieściopisarz oraz drwal. Autor poradnika Porąb i spal. Na festiwalu pojawi się z nową propozycją na półki – Płyń z tonącymi. To powieść na temat odkrywania rodzinnej tajemnicy, a przy tym własnej tożsamości. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00.

Rekord świata w czytaniu

W niedzielę, w samo południe, odbędzie się najweselsze wydarzenie festiwalu. Chcesz wziąć udział w biciu rekordu świata w czytaniu? Przyjdź z książką, zbierz wszystkich po drodze i przyłącz się. Pamiętaj, aby być wcześniej i pobrać numerek. Bicie rekordu po raz pierwszy odbędzie się na Psiej Polanie w Parku Morskie oko.

Różni ludzie czytający książki na ulicy

Samo zło

Autorzy powieści oraz reportaży przybliżą się do zła. Pokażą jego różne wcielenia, historię i samych przestępców. Postarają się znaleźć różnicę w zabijaniu w czasach PRL-u a teraz. Analizy zła dokonają: Łukasz Orbitowski, Justyna Kopińska oraz Przemysław Semczuk. W sobotę od 20:00.

Programy BBF na rok 2016

Szekspira Room Escape

Ucieczka z pokoju Szekspira? Na Big Book Festival wszystko jest możliwe. W sobotę (od południa do 20:00) o każdej pełnej godzinie macie szansę bawić się wraz z innymi miłośnikami czytania w escape roomie.

Uwaga, premiera

W czasie targów zostanie zaprezentowane sześć wyjątkowych premier. W tym między innymi: laureatka Pulitzera Anne Tyler Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocet, czyli reinterpretacja dzieła Szekspira. Druga powieść Michała Piedziewicza Domino, czyli opowieść o tym, jak wojna oraz reżim wpłynęły na losy mieszkańców Gdyni. A także Verdana Rudan Oby Cię matka urodziła. Chorwacka autorka pisze o rodzinnej traumie. Wszystkim premierom towarzyszą spotkania z autorami i rozmowy, także warto zajrzeć do programu.

Plakat promujący część festiwalu dotyczących premier

Teleturniej niewiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Jak wiemy rok 2016 ogłoszony został rokiem Henryka Sienkiewicza. W czasie wydarzania będzie można więc wziąć udział w grze terenowej. Dwie drużyny pod dowództwem prof. Jerzego Bralczyka oraz Michała Ogórka wezmą udział w Teleturnieju niewiedzy o Sienkiewiczu. Gra odbędzie się w niedzielę od godziny 16:00.

Plakat Big Book Festival z sową

Skoro wiecie już, na co według nas warto pójść w ramach festiwalu,z zajrzyjcie też na stronę wydarzenia. Na pewno znajdziecie jeszcze więcej interesujących atrakcji!

bigbookfestival.pl

tekst | Olga Najdek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News